Warunki narciarskie

Dzikowiec SN

Bema
Boguszów-Gorce 58-370

Stacja nieczynna

Ostatnia aktualizacja

Pokrywa śnieżna ma grubość:
0cm


Strumień wiadomości
Własne firltry
Brak filtrów własnych
+  Dodaj filtr
Ludize, którzy to lubią (0)
Brak użytkowników
Albumy (1)
Brak dostępnych zdjęć
Najnowsze filmy (0)
Obecnie brak filmów

Tablica

Status
Link
Link
Powiedz, co nowego...
Zacznij wpisywać hashtag aby wyszukać
Słowo kluczowe nie odpowiada żadnym tagom
Wpisz imię swojego znajomego
Nie znaleziono znajomych
Przypięte rzeczy
Ostatnia aktywność
Obecnie brak aktywności

Atrakcje Dzikowiec SN

Kolejka

0

Gondolowy

0

Krzesełkowy

0

Orczykowy

0

Snowpark

0

Dzikowiec SN - Boguszów-Gorce

W stacji narciarskiej Dzikowiec znajdziemy nowy wyciąg krzesełkowy o długości 800 metrów. Obsługuje on jedną nartostradę o średnim poziomie trudności. Stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżąny oraz ratrakowany. W okolicy znajdziemy parking, serwis i punkt gastronomiczny. Dla fanów biegówek przygotowano atrakcyjne widokowo trasy wokół ośrodka.

Pogoda Dzikowiec SN (Boguszów-Gorce)

Prognoza pogody dzięki uprzejmości yr.no, dane pochodzą z Norweskiego Instytutu Meteorologicznego oraz NRK.

Wyciągi

NazwaTyp wyciąguDługośćRóżnica wzniesieńStopień trudnościPrzepustowość
Dzikowieckrzesełkowy800221czerwona1100

W pobliżu stoku Dzikowiec SN - Boguszów-Gorce

Gmina Boguszów-Gorce zrealizowała na zboczu góry Dzikowiec kolei linową. Obiekt został oddany do użytku 17 lutego 2009 r., a po pierwszych trudnościach z awarią systemu jest eksploatowany od sierpnia tego roku. Kolei linowa zastąpiła istniejący wyciąg orczykowy wykonany w latach 80-tych XX wieku.
Dzikowiec Wielki z koleją linową leżą w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej, w północno-zachodniej części Gór Kamiennych. Wzniesienie położone jest na obszarze Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich, w środkowo-północnej części Gór Kamiennych, około 3,4 km na południe od centrum miejscowości Boguszów-Gorce po północno-wschodniej stronie od Lesistej Wielkiej. Dzikowiec Wielki 836 mn.p.m.jest drugim po Lesistej Wielkiej szczytem w Masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej zbudowany jest ze skał magmowych - melafiru i porfiru o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu. Góra ze względu na wulkaniczne pochodzenie ma ostry kształt podobny do stromej kopuły, odróżniając się od innych brakiem spłaszczonego wierzchołka i bardziej regularnym kształtem. Góra w całości w porośnięta jest lasem regla dolnego. Krajobraz masywu, przedstawia krajobraz niskich gór z niezwykle różnorodną rzeźbą terenu. Najwyższe wzniesienia nie przekraczają 860 m n.p.m. Występują tu doliny wzdłuż górskich potoków, wdzierające się w zbocza. Szczyty stożkowe z wyraźnym podkreśleniem stromych zboczy. Większość obszaru zajmują lasy. Wzniesienia porośnięte są aż po szczyty. Ze zboczy roztaczają się panoramy na okoliczne miejscowości i oddalone pasma górskie. Krajobraz częściowo przeobrażony. Pierwotny charakter krajobrazu w większości został zachowany. Położenie fizyczno-geograficzne masywu oraz pobliskie pasma gór otaczających sprawiają że nad masywem ścierają się różnorodne masy powietrza, wpływające na kształtowanie się typów pogody i zjawisk atmosferycznych tego mikroregionu. Obszar masywu odznacza się specyficznym, surowym klimatem (mrozowiska). Pory roku są łatwo rozpoznawalne i wyznaczane przez przebieg temperatury: ciepła i wilgotna wiosna, ciepłe i często suche lato, chłodna i wilgotna jesień oraz mroźna zima ze znacznymi opadami śniegu. Zachmurzenie: średnie występuje w okresie jesienno-zimowym, najmniejsze w lecie. Opadom często towarzyszą gwałtowne burze z wyładowaniami. Obecnie Gmina Boguszów-Gorce planuje zagospodarowanie terenów zbocza góryDzikowiec i terenów przyległych w kierunku turystyki aktywnej.Góra Dzikowiec oprócz stoku narciarskiego pełni także role miejsca wypoczynku i turystyki weekendowej dla mieszkańców Gminy.W obrębie góry Dzikowiec krzyżuje się kilka szlaków turystycznych pieszych jak i rowerowych.

Dzikowiec SN - mapa

Unable to load tooltip content.