Wyszukiwarka

 
   
 
 
  
 
 

Pogoda - Kasprowy Wierch (Zakopane)

Pogoda na dziś

Opad śniegu: 3.1 cm

Ciśnienie: 1019.0 hPa

Wiatr: 2.8 m/s

-5°C

 • Niedz.

  -4°C-8°C
 • Pon.

  -2°C-5°C
 • Wt.

  -3°C-4°C

Opad śniegu na najbliższe 3 dni: 7.2 cm

Zachód słońca: 15:43

Kasprowy Wierch
67, 7.8048780487805 out of 10 based on 41 ratings
(41 Votes)

Kasprowy Wierch - Zakopane

Kuźnice
34-500 Zakopane
Telefon: (018) 201-45-10
Godziny otwarcia: 7.00 - 21.00

Informacje - Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to bodajże najsłynniejsza góra w Polsce. Leżąca w sercu Tatr, na wysokości 1987 m, w pobliżu strzelistrzych turni, od zawsze pobudzała wyobraźnię. Pierwsze udokumentowane wejścia datuje się na XIX wiek, ale tak naprawdę Kasprowy Wierch stał się tym, czym jest dzisiaj w latach 30-tych XX wieku. Wtedy to dosłownie wciśnięto między skały ponad 4-kilometrową kolej linową oraz wybudowano słynne dziś na cały kraj obserwatorium meteorologiczne. W latach 60. dołączyły do nich dwa wyciągi krzesełkowe: na Hali Gąsienicowej oraz w Dolinie Goryczkowej i w ten oto sposób powstał kompleks uwielbiany przez narciarzy i turystów.

Kolej linowa prowadzi w dwóch etapach: z zakopiańskich Kuźnic do stacji przesiadkowej na Myślenickich Turniach (1352 m) i stamtąd na szczyt Kasprowego Wierchu. Zjeżdzanie na nartach czy snowboardzie jest przeżyciem niezwykle specyficznym, bowiem całość tras i nartostrad znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wszystkie stoki na zboczach Kasprowego przeznaczone są tylko i wyłącznie dla bardzo zaawansowanych narciarzy. Ich duża stromizna, mała szerokość i nieprzyjazne, górskie otoczenie, sprawiają, że jazda na nartach tutaj urasta do miana sportu ekstremalnego. Należy więc bardzo uważać.

Wjechawszy na szczyt Kasprowego Wierchu mamy kilka opcji do wyboru. Możemy jeździć wzdłuż wyciągów na Gąsienicowej i Goryczkowej lub przy sprzyjających warunkach zjechać jedną z dwóch nartostrach do Zakopanego. Wybierając się na Kasprowy należy obowiązkowo sprawdzić pogodę, tj. przewidywaną aurę oraz obowiązujący stopień zagrożenia lawinowego. Można to zrobić, studiując komunikaty Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kasprowy Wierch jest znakomitym punktem wypadowym w Tatry. W jego pobliżu leżą Świnica, Giewont i Orla Perć. Łatwo można także przejść tędy na Słowację. Turystów i narciarzy przyciąga również niezwykle sympatyczne schronisko PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej.

Zgłoś błąd

Dane nieaktualne

Warunki Narciarskie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 10:28

Stacja czynna

Pokrywa śnieżna od: 55 cm do 149 cm

Warunki: Dobre

 • Wyciąg gondolowy
 • Wyciąg krzesełkowy
 • Szkoła narciarska
 • Wypożyczalnia nart
 • Serwis narciarski
 • Obiekt gastronomiczny

Mapa i polecane miejsca - Kasprowy Wierch

Opinie, komentarze - Kasprowy Wierch

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież