Wyszukiwarka

 
   
 
 
  
 
 

Pogoda - Siepraw-Ski (Siepraw)

Pogoda na dziś

Opad śniegu: 0.0 cm

Ciśnienie: 1017.0 hPa

Wiatr: 6.0 m/s

-1°C

 • Niedz.

  -1°C-3°C
 • Pon.

  -1°C-9°C
 • Wt.

  0°C-5°C

Opad śniegu na najbliższe 3 dni: 1 cm

Siepraw-Ski
57, 6.8421052631579 out of 10 based on 19 ratings
(19 Votes)

Siepraw-Ski - Siepraw

Siepraw 800
32-447 Siepraw
Telefon: (012) 274-64-90
Godziny otwarcia: 9.00 - 21.00

Informacje - Siepraw-Ski

Siepraw-Ski to średniej wielkości stacja narciarska położona zaledwie 20 km na południe od Krakowa. Bliskość stolicy małopolski sprawia, że od momentu powstania przyciąga ona rzesze spragnionych rozrywki na nartach mieszkańców grodu Kraka. Atrakcyjność tego kompleksu wzrasta jeśli wziąć pod uwagę niskie ceny.

Kompleks składa się z sześciu wyciągów o długości nie przekraczającej 350 metrów. Mimo to mamy tutaj do dyspozycji bardzo urozmaicone trasy - od zielonych, przeznaczonych do nauki jazdy, przez niebieskie, aż po czerwoną dla zaawansowanych narciarzy. Na miłośników deski czeka snowpark.

Trasy są oświetlone, co sprawia, że można tu szusować aż do późnego wieczora. Śnieg regularnie produkowany jest przez armatki i ubijany przez ratraki. Narciarze mają do dyspozycji bistro, restaurację, szkołę narciarską i wypożyczalnię nart.

Ośrodek posiada także miejsca noclegowe.

Zgłoś błąd

Dane nieaktualne

Warunki Narciarskie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 17:06

Stacja czynna

Pokrywa śnieżna od: 70 cm do 80 cm

Warunki: Bardzo dobre

 • Wyciąg orczykowy
 • Oświetlenie
 • Szkoła narciarska
 • Stok naśnieżany
 • Stok ratrakowany
 • Wypożyczalnia nart
 • Serwis narciarski
 • Obiekt gastronomiczny

Mapa i polecane miejsca - Siepraw-Ski

Opinie, komentarze - Siepraw-Ski

Komentarze  

 
+1 #2 2013-04-02 12:23
Edytko, tras nie oznacza się na podstawie czyichś opinii, tylko zgodnie z rozporządzeniem ministra w sprawie tras narciarskich i ich oznakowania. Trasa niebieska może mieć odcinki bodajże do 40% pochylenia. Natomiast lód nie jest cechą trasy tylko chwilowymi warunkami. Mi akurat w Sieprawiu jeszcze lód się nie trafił. Siepraw jest bardzo łatwy. Bez problemu jeździłem po nim mając czwarty raz w życiu narty na nogach.
Cytuj
 
 
+2 #1 2012-02-09 17:40
Fajny dojazd z Krakowa. Blisko. Niestety parking do niczego, bo za mały-reszta to dzikie parkowisko na nierównościach dość daleko od stacji. Trasa niebieska powinna obecnie mieć oznaczenie jako czerwono-niebieska, gdyż u góry zwłaszcza wieczorem jest lód, na którym trudno o bezpieczny zjazd. Stok "łatwy" przy drzewach: pierwsze 1/3 stoku pokonuje się w ześlizgu licząc się z bardzo bolesnym upadkiem w prawie tym samym miejscu (ja mam potłuczoną o lód głowę mimo jazdy w kasku), a dopiero pozostałe 2/3 stoku można nazwać łatwym i przyjemnym. Nabranie prędkości na tym lodzie jest trudne do opanowania i trzeba z niego uciekać. Nie każdy da radę. Nazwa "łatwy" jest przesadzona z uwagi na ten lód u góry. Natomiast druga "łatwa" trasa jest u góry bardzo stroma i wcale łatwo się z góry nie jedzie. Łatwo jest też dopiero od ok. 2/3 wysokości stoku. Dzieci mają małą masę, więc i przyspieszenie jest mniejsze.
Cytuj
 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Stok-Narciarski.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież