Wyszukiwarka

 
   
 
 
  
 
 

Skrzyczne - Szczyrk

ul. Myśliwska 45
43-370 Szczyrk
Telefon: (0-33) 817-86-20
Godziny otwarcia: 8.30 - 17.30

Informacje - Skrzyczne

Kolej linowa na Skrzyczne to dwuosobowy wyciąg krzesełkowy w Szczyrku, umożliwiający wjazd na Halę Jaworzyna (961 m) oraz na szczyt najwyższej góry Beskidu Śląskiego (1257 m). Wybudowany został w latach 1958 – 1959. Składa się z dwóch odcinków. Aby wjechać ze Szczyrku na szczyt Skrzycznego należy przesiąść się w połowie drogi.

Kolej będąca własnością Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku wykorzystywana jest przez zarówno przez turystów, jak i narciarzy. Czynna w zimie i w lecie.

Na stokach Skrzycznego leży kilka tras zjazdowych o łącznej długości 14 km. Szczególną uwagę należy zwrócić na czarną trasę, która posiada homologację FIS. Sporą przyjemność sprawia też szusowanie po nastrostradach, które umożliwiają zjazd z całej góry. Są to czerwona Kaskada i niebieska - zwana Ondraszek. Ta druga jest niezwykle atrakcyjna ze względu na swoją długość - aż 5200 m.

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Z tego tytułu należy on do Korony Gór Polski. Na szczycie znajduje się schronisko PTTK, basen dla dzieci, ścianka wspinaczkowa, strzelnica i boisko. Przez Skrzyczne przechodzi też wiele szlaków turystycznych, w tym droga na Baranią Górę. Ponadto szczyt Skrzycznego jest znakomitym punktem startowym dla miłośników paralotni.

Zgłoś błąd

  • Wyciąg krzesełkowy
  • Wyciąg orczykowy
  • Oświetlenie
  • Szkoła narciarska
  • Trasy biegowe
  • Stok naśnieżany
  • Stok ratrakowany
  • Obiekt gastronomiczny

Mapa i polecane miejsca - Skrzyczne

Opinie, komentarze - Skrzyczne

Komentarze  

 
0 #10 2013-07-17 09:09
Cytuj
 
 
+3 #9 2013-03-22 10:39
Tak jak komentarze powyżej. Uwielbiam i nienawidzę. Byliśmy z kumplem 17.III.2013 Warunki od szczytu do środkowej stacji poezja. Trasa fis bajka. od połowy na sam dół to już porażka. Narty zryte od kamieni tak że serwisant narciarski miał świeczki w oczach jak zobaczył moje zjazdówki. Tempo wjazdu zerowe. Ceny z kosmosu. Moje rozgoryczenie sięgło zenitu gdy po zrobieniu zamówienia w restauracji obok kas na 200zł !!!! pani zażądała odemnie 2zł za toalete. Nie dziwie się ludziom że jeżdzą do białki. Góra może mała i płaska ale ifrastruktura i zadowolenie klienta na 6+.
Raczej już nie zawitam do szczyrku, może dopiero jak ktoś weźmie to za pysk i doprowadzi na ładu i składu.
Cytuj
 
 
+3 #8 2013-02-19 22:06
Byliśmy dziś, jeździliśmy od 10. Nie polecam jazdy w dolnych odcinkach od stacji pośredniej krzesła. Szkoda sprzętu, kamienie i lód. Natomiast u góry, było fajnie. Trasa czarna Fis chyba najlepiej przygotowana, no i niebieska. Sporadycznie trafił się lód, ale nie wpływało to negatywnie na frajdę z jazdy. Nie było ludzi, tym samym kolejek również.
Cytuj
 
 
0 #7 2013-02-08 21:47
Bylem tam pierwszy i ostatni raz to jakies nieprozumienie cała decha porysowana ,normalne jak by sie czas zatrzymał na latach 70 ,trasy niezabezpieczon e Ratownicy i Policja pełen szacun macie tam pełno roboty,a na góre jedzie sie wiecznosć i to za jakie pieniądze , Jade na Słowacje
Cytuj
 
 
+4 #6 2013-01-17 18:08
Witam, nie wiem kto jeszcze jeździ na skrzycznym ale mnie już tam nie zobaczą, i ja również nie chcę widzieć już tego ośrodka. Powiem tak, tempo wyjazdu zerowe, przygotowanie tras zerowe, obsługa jak to obsługa bez komentarza. Najlepszy był informatyk który miał akurat dyżur, poprostu cham. Nie wiem jak ta firma jeszcze funkcjonuje, szkoda słów.
Cytuj
 
 
+12 #5 2012-03-16 20:59
Skrzyczne jest górą która może być najlepszym ośrodkiem narciarskim w Polsce. Jest wysoka, rozległa, a w górnych partiach śnieg utrzymuje się do marca. Długie trasy. świetna FiS, niebieska też, choć płaskowyże dla parapeciarzy bywają kłopotliwe. Alejest jeszcze miejsce na urozmaicenie tras. Są warunki do freeridu nawet, bo zalesienie jest rzadkie pow. 1000m. Skrzyczne naprawdę ma ogromny potencjał. Powtarzam ogroooomny !!! Uwielbiam tę górę, ale i nie cierpię. Za marnotrawstwo. Właśnie za marnotrastwo tego potencjału. Infrastruktura katastrofalna!! ! Komuna się wgryzła tak mocno w stok, że nerwowo nie wytrzymuję więcej niż 2 razy w roku. Zostawiam kasę 30km dalej na Velkiej Raczy. Pomimo że Skrzyczne uważam za duuużo lepszą górę. Zróbcie coś z tym,bo chcę jeździć w Szczyrku. Wiadomo,to ogromna inwestycja, ale wierzę, że cała Polska tu będzie szusowała. Wiadomo, to ogromna inwestycja, ale wierzę, że cała Polska tu będzie szusowała.Póki co kupiłem Euro i jadę jutro na Velką Raczę.
Cytuj
 
 
+5 #4 2012-02-17 00:37
ONDRASZEK : beznadziejna trasa : wąska ,płaska ,i niby niebieska a ja bym nawet miana zielonej jej nie dał.
KASKADA :wąska ,brak zabezpieczeń i jazda jak po łące polecam jedynie na snowboard.
WIDOKOWA :lepsza od ondraszka i zasługuje na kolor niebieski.
FIS : trudna dla dobrze jeżdzących , jedyna z zabezpieczeniam i.

Infrastruktura totalna klapa : praking dyche , klop płatny 2zł i jeszcze sobie za jazde na tym badziewiu życzą pieniązki za karnet hahaha omijać szeroko i daleko SZCZYRK puki nie zainwestują w rozwój i nowoczesną infrastrukturę !!
Cytuj
 
 
+3 #3 2012-02-17 00:36
Z dzisiejszego pierwszego i ostatniego wypadu na skrzyczne pozostaną mi wspomnienia :
KOLEJ: co prawda nie ma podgrzewanych sitzów ale przyjemne ich PRL-owskie wykonczenie zdaje gzamin i dupka jest ciepła.Niestety ślamazarne tempo wyciągu 17 min na polmetek plus 13min na samą góre:(to bite pół godziny wjazdu . Beznadziejny podjazd do bramek trzeba się wspinać jodełką:/
TRASY:ZERoO!!!! !przygotowania stoku!!! zwały śniegu nic nie ubite ratrakami ,ktore stoją sobie i czekają na odwilż ,jazda po samych muldach ,trasy wogole nie zabezpieczone !!! potem się dziwić jak w radiu trąbią "narciarz wpadł na drzewo i poniósł smierc na miejscu "to tylko możliwe w PL.
Cytuj
 
 
+14 #2 2012-01-18 23:13
Ok, infrastruktura stara, trasy mało zadbane, obsługa mogłaby być lepsza - to fakt. Ale który rejon narciarski w Polsce, nie licząc Kasprowego, dysponuje trasą zjazdową ponad 5km i trzema prawie po 3km ...? Do tego ceny, poszukajcie w necie - gdzie w PL pojeździcie na takich trasach z kolejką krzesełkową za 35 zł za trzy godziny? W sumie, jeśli chcesz pojeździć a nie szpanowąć, to super górka na zjazdy trasami i poza nimi, oczywiście musi popadać. Dziś był puch, zaspy po 2 m, puste trasy - można było naprawdę poszaleć.
Cytuj
 
 
-1 #1 2011-01-19 09:18
badziewie jak w kazdej pansstwowej firmie. kobieta odpowada :'tylko na fisie mozna jezdzic' i rzuca słuchawką.
Cytuj
 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Stok-Narciarski.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież