Wyszukiwarka

 
   
 
 
  
 
 
Stok-narciarski.pl » Poradnik » Sprzęt i akcesoria

Przygotuj narty do sezonu

Drukuj
Email

(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
wtorek, 06 grudnia 2016 10:57

Wraz z nadchodzącym sezonem narciarskim warto zweryfikować stan techniczny naszego sprzętu. Sprawdzenie wiązań, odpowiednie nasmarowanie ślizgu oraz naostrzenie krawędzi to podstawa, aby cieszyć się szusowaniem podczas wyjazdów w góry.

Czy serwis nart przed nowym sezonem wymaga wiele czasu? To zależy od tego, czy dbaliśmy o sprzęt latem. Jeśli ślizg został odpowiednio nawoskowany, a same narty przechowywaliśmy w czystym i suchym miejscu, zazwyczaj wystarczy tylko wypolerować narty syntetycznym materiałem i sprawdzić stan wiązań. W przeciwnym razie konieczne będzie zweryfikowanie, czy nie pojawiła się na nich rdza, a także – czy są naostrzone.

Osoby, które nie mają zdolności manualnych albo czasu, mogą oddać narty do serwisu, gdzie specjaliści nawoskują sprzęt, wypolerują ślizg i naostrzą krawędzie. W razie potrzeby uzupełnią też ubytki powstałe np. podczas jazdy po kamieniach. Nie zapominajmy też o wiązaniach – niewłaściwe ustawiona wysokość szczęk lub siła docisku może przyczynić się do groźnych kontuzji w razie upadku.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Prognoza opadów śniegu

Wybrano 0 regionów - [zmień]
    Odznacz wszystkie

Warunki narciarskie - pełen raport

Sonda

Czy używasz kasku na narty/snowboard?