Wyszukiwarka

 
   
 
 
  
 
 
Stok-narciarski.pl » Aktualności » Warunki na stokach

Gdzie jest śnieg?

Drukuj
Email

(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
wtorek, 18 stycznia 2011 14:53

W ostatnim czasie z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, część wyciągów wstrzymała pracę. Ich właściciele liczą już straty, jednak ci lepiej przygotowani, którzy wcześniej zadbali o większą ilość śniegu, mogą liczyć się z dużą liczbą narciarzy, którzy korzystają z ferii zimowych. Poniższy, krótki raport, przedstawia odpowiedź na pytanie, gdzie można jeszcze pojeździć, a gdzie, póki co - jest to niemożliwe.

Jak zawsze zaczynamy od Tatr i Podhala. Na Harendzie panują bardzo dobre warunki do jazdy - wszystkie trasy są otwarte. Na Nosalu pokrywa śniegu jest na poziomie średnio 40cm. Na Kasprowym nie pojeździmy na nartostradach i przez Goryczkową. Gąsienicowa i kolej linowa działają. Na Polanie Szymoszkowej panują świetne warunki do jazdy, pokrywa śnieżna osiąga nawet 100 cm. Obie koleje: 4 i 6-osobowa są otwarte.

W Białce Tatrzańskiej panują bardzo dobre warunki do uprawianie białego szaleństwa. Otwarte są wszystkie wyciągi w Kotelnicy, Bani i Kaniówce, a grubość pokrywy śnieżnej waha się od 80 do nawet 120 cm. Podobnie jest w Bukowinie, na Olczańskim Wierchu. Równie dobre warunki są na stacji Rusin-ski i Małym Cichym. Otwarte są wyciągi w Jurgowie, Witowie.

Jeśli chodzi o Beskid Wyspowy, bez problemu pojeździmy na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. Dobre warunki panują na stacji w Limanowa-Ski oraz w Laskowej-Kamionnej.

Na Jaworzynie Krynickiej trzeba zachować ostrożność z powodu niewielkiej ilości śniegu. Właśnie z tego powodu nieczynne są 4 wyciągi. W Centrum Narciarskim Azoty panują dobre warunki do jazdy, podobnie jest w Wierchomli i na Kokuszce. W tym rejonie, najlepsze warunki panują w Rytrze. Pokrywa śniegu jest na poziomie 40 - 60 cm.

Mimo odwilży w Korbielowie można pojeździć. W ostatnim czasie spad nawet świeży śnieg. Aktualnie czynne wyciągi to: krzesełko Baba, wyciąg nr I Korbielów Kamienna-Solisko, wyciągi nr III i IV Solisko-Buczynka na stokach Pilska.

W Wiśle panują podobne warunki. Pokrywa śnieżna na poziomie 60 cm, a pojeździć można na Nowej Osadzie oraz na dwóch wyciągach na Stożku. Poza tym otwarte są stoki w Brennej, Istebnej. Na Czantorii trasa niebieska jest zamknięta, natomiast na czerwonej panują trudne warunki.

W Szklarskiej Porębie również można pojeździć. Otwarta jest m.in. Skiarena Szrenica. Czynne jednak są tylko trzy wyciągi, przy czym warunki panujące na trasach są trudne. Czynna jest także część wyciągów w Karpaczu.

W Bieszczadach otwarta jest Laworta oraz Gromadzyń. Pojeździmy także w Arłamowie. Nieczynne są wyciągi w Strzyżowie i Gogołowie.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Prognoza opadów śniegu

Wybrano 0 regionów - [zmień]
    Odznacz wszystkie

Warunki narciarskie - pełen raport

Sonda

Na stok zabieram tylko: