W trakcie chodzenia na lub po stoku, będziesz musiał nosić odpowiednio swoje narty by nie narażać innych narciarzy na niebezpieczeństwo z Twojej strony i by móc łatwo przenosić swój sprzęt. Ze sprzętem, który ciężko jest przenosić, dostanie się na stok lub powrót do domu po całym dniu jazdy, mógł by zająć sporo czasu. Co więcej istnieje ryzyko spowodowania kontuzji u innych osób, jeżeli będziesz nosić narty tak jak chcesz. Upewnij się jak prawidłowo nosić narty by nie „uszkodzić” pozostałych narciarzy.

 

Jedną z dobrych metod noszenia nart jest umieszczenie ich na ramieniu, w taki sposób, żeby ich przód był przed Tobą, tył natomiast powinien być odchylony o około 30-45 stopni w górę. Kijki trzymaj w jednej ręce. Podczas obracania się, upewnij się, że w pobliżu nie ma nikogo, kogo mógłbyś uderzyć. Jeżeli znajdujesz się w ciasnym pomieszczeniu trzymaj narty pionowo.

 

 

Niektóre plecaki mają paski po obu stronach, po to by nosić dodatkowe rzeczy. Jeśli masz plecak i posiada on dodatkowe paski, to można ich używać do noszenia nart. Na początku należy rozpiąć taśmy i wsunąć narty. Sznurki wiążące powinny być – jeden wyżej górnej taśmy, drugi niżej dolnej taśmy. Można jeszcze zabezpieczyć narty dodatkową taśmą, zapinając ją na samym dole lub na samej górze nart, po to by narty nie ślizgały się.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przez większość czasu początkujący narciarze, będą czuć się niepewnie i mogą mieć problem z utrzymaniem równowagi niosąc narty, ze względu na ich wagę. Jednakże ciągłe ćwiczenia zapewnią Ci komfort w przenoszeniu swoich nart.