Zimowy urlop to dla wielu osób możliwość odpoczynku i zregenerowania sił, których jesienią i zimą szczególnie nam brakuje. Aktywny wypoczynek może dodać energii i pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zimowy urlop to dla wielu osób możliwość odpoczynku i zregenerowania sił, których jesienią i zimą szczególnie nam brakuje. Aktywny wypoczynek może dodać energii i pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Gdy chcemy miło spędzić czas z rodziną lub znajomymi i poszusować na stoku, to to, gdzie pojedziemy w dużej mierze uzależnione jest od naszych możliwości finansowych. Możemy wybrać się do niewielkiego lokalnego ośrodka w okolicy naszego miejsca zamieszkania, przykładowo na pomorzu dość popularne są jedno lub kilku dniowe wyjazdy do Wierzycy. Sięgając dalej wybieramy polskie góry, a jeszcze dalej np. Alpy.

Z całą pewnością , w górskich ośrodkach klimat będzie niepowtarzalny i każdy będzie chciał tam wracać co roku. Ilość atrakcji i możliwości spędzenia czasu jest ogromna i każdy będzie mógł bawić się dokładnie tak jak lubi. Wieczorem po dniu na nartach wybrać się na kulig lub zasiąść z grzańcem przed kominkiem w dobrym towarzystwie.

W dzień na narty

W ciągu dnia stoki są oblegane, wiele osób chce poszusować i dobrze się bawić, zapominając o upływie czasu, o którym najczęściej przypomina nam nasz żołądek, który po upływie kilku godzin na stoku zaczyna dopominać się o posiłek. To znak, że czas zjechać na obiad. Jest to czas przerwy na zregenerowanie sił. Niektórzy następnie wracają na stok, na którym spędzają czas do samego wieczora, a inni korzystają z innych atrakcji, jakie dostępne są dla osób odwiedzających kurorty narciarskie – możliwości z pewnością nie zabraknie.

Na własnych deskach

Posiadanie własnych nart jest z pewnością niezwykle wygodną opcją. Nie musimy martwić się o wypożyczenie i znalezienie odpowiednich desek dla siebie w jednej z wypożyczalni. Płacimy za nie raz i nie musimy ponosić kosztów związanych z wypożyczaniem. Jednak problematyczne może okazać się przewożenie ich ze sobą na duże odległości. Konieczna jest odpowiednia przestrzeń bagażowa w samochodzie – bo nie do każdego zmieścimy narty, lub podróżowanie z nimi np. pociągiem, co może być stosunkowo niewygodne. Mimo wszystko nabywając własne narty mamy pewność co do ich wygody i jakości, z pewnością będzie się na nich dobrze jeździć. Wśród marek z górnej półki znajdziemy narty: Volkl deacon, Volkl racetiger czy Atomic Cloud.

Gdzie kupić narty?

Z pewnością dla wielu osób najwygodniejsze jest ich nabycie przez internet, bo na co dzień brakuje nam czasu na chodzenie po specjalistycznych sklepach i dobieranie odpowiedniego sprzętu na wyjazd. W tej kwestii warto skorzystać z oferty, jaką posiada sklep https://twoje-narty.pl/ i wesprzeć się pomocą specjalisty, który doradzi nam online. W ten sposób zyskujemy pewność, że wybierzemy odpowiedni sprzęt, który w krótkim czasie do nas przyjedzie.

Buty narciarskie – jak je wybrać?

W przypadku doboru obuwia narciarskiego jest kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim odpowiedni rozmiar. Następnie buty należy odpowiednio dopasować do stopy. Na ten proces składa się m.in. wygrzewanie butów narciarskich, które pomaga doprowadzić, do tego, że but będzie idealnie dopasowany do stopy, nie będzie wywoływał ucisków otarć, a nawet całodzienna jazda w nich będzie w pełni komfortowa. Zdecydowanie najlepiej jest sięgać w tej kwestii po produkty najwyższej jakości, a pośród nich na naszą uwagę zasługują m.in. buty narciarskie Salomon, buty narciarskie Head czy buty narciarskie Tecnica.

Gdzie na te narty?

Planując wyjazd narciarski możemy szukać ofert zarówno w doskonale znanych i popularnych ośrodkach, jednak musimy się wówczas liczyć ze zdecydowanie wyższą ceną takiego wojażu. Prawda jest taka, że istnieje wiele miejsc nieco mniej znanych, ale równie pięknych i klimatycznych, w których możemy spędzić swój zimowy urlop za zdecydowanie niższą cenę i może się okazać, że stać nas na wyjazd zagraniczny.

Z pewnością dla wielu osób marzeniem jest wyjazd na narty w Alpy. Polecamy poszukać nieco mniejszych miejscowości na obrzeżach, gdzie ceny będą osiągalne na polską kieszeń. Jednak trzeba przyznać, że polskie góry w niczym nie ustępują zagranicznym kurortom, a wręcz może się okazać, że atmosfera będzie jeszcze przyjemniejsza. Konieczne jest jednak dopasowanie ceny do naszych oczekiwań i znalezienie złotego środka, bo tak naprawdę również w Polce możemy zaplanować wysokiej klasy urlop za sporą sumkę, a wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań.

Zwróćmy również uwagę na kwestię transportu. W Polskie góry możemy dostać się na różne sposoby, chociażby stosunkowo tanio pociągiem lub autokarem. Dostępny jest również samolot czy własny samochód. W Alpy jest już nieco dalej, tak więc najlepszą i najszybszą opcją będzie samolot, a bilet na niego musimy zwykle doliczyć dodatkowo, gdyż większość pakietów wyjazdowych nie posiada ich wliczonych w cenę. Dodatkowo wiele osób boi się latać samolotami. Aby urlop na nartach się udał musimy już na etapie jego planowania wziąć pod uwagę wszelkie plusy oraz minusy wiążące się z konkretnym wyborem.