ŚnieżkaSudety to łańcuch górski położony w południowo-zachodniej Polsce, a także na terenie Czech i Niemiec. Ze względu na atrakcyjną lokalizację region od zawsze był licznie odwiedzany przez turystów. Wśród nich na terenie Sudetów pojawiają się także narciarze i snowboardziści, którzy mają tu szeroki wybór stoków o różnym stopniu trudności.

„Stolicą” Sudetów jest oczywiście Karpacz. Narciarze od lat przyjeżdżają tutaj, aby szusować na stokach Kopy. Do dyspozycji dwa krzesełka oraz kilka wyciągów orczykowych. Plusem są niewątpliwie trasy o różnym stopniu trudności oraz niepowtarzalny, wysokogórski klimat.

Nie sposób nie odwiedzić także Szklarskiej Poręby. Na stokach Szrenicy zlokalizowano wiele wyciągów krzesełkowych i orczykowych. Wśród nich wyróżnia się nowowybudowana kolej sześcioosobowa „Karkonosz Express”, będąca najdłuższym wyciągiem krzesełkowym w Polsce. Szrenica cieszy się sporą popularnością wśród narciarzy także dzięki zróżnicowaniu tras i długiemu okresowi trwania sezonu.

Prawdziwą gratką dla miłośników białego szaleństwa jest kolej gondolowa w Świeradowie-Zdroju. Wybudowano ją kilka lat temu na stoku Stogu Izerskiego. Od tamtego czasu stała się sporą atrakcją miasta i regionu. Ze szczytu prowadzi wygodna, średniotrudna trasa, po której swobodnie poruszać mogą się narciarze o różnym poziomie umiejętności.

Będąc w Sudetach nie wolno ominąć również Zieleńca. W tej miejscowości zlokalizowano aż 28 wyciągów! Stanowi ona prawdziwy raj dla narciarzy, którzy mają tutaj tak szeroki wachlarz możliwości, jak nigdzie indziej. Ogromną zaletą Zieleńca jest możliwość zakupu karnetu na wszystkie wyciągi.