Po raz pierwszy w historii firma SALOMON zdobywa pierwsze miejsce wśród narciarskich producentów podczas Pucharu Świata mężczyzn 2012 z oszałamiającym rezultatem 46 sukcesów na podium w 5 konkurencjach i w tym 11 zwycięstw.

Główne osiągnięcia zawodników Teamu Salomon:
–  Klaus Kroell i Salomon zdobyli pierwszą Kryształową Kulę w zjeździe, w dodatku, Beat Feuz zajął drugie miejsce
–  Narty Salomona zdobyły prawie połowę miejsc na podium w konkurencjach szybkościowych zawsze będąc na stopniu podczas każdego zjazdu.
–  Młode talenty Teamu Salomon wygrały Zjazdowy Puchar Europy. Johannes Kroell był pierwszy, a Florian - Scheiber drugi
–  Obecna gwiazda Salomona i Mistrzostw Świata Alexis Pinturault potwierdził, że będzie jeździł z francuską marką przy-
najmniej do 2014 roku. Przypomnijmy jego niezwykły sezon 2012: Alexis aż sześciokrotnie stawał na podium, włączając w to zwycięstwo podczas slalomu równoległego  w Moskwie.

Wschodząca gwiazda Salomona Beat Feuz, na drugim miejscu w klasyfikacji generalniej pucharu świata.
Dzięki 4 zwycięstwom (2 w Zjeździe i 2 w Supergigancie), 9 miejscach na podium Beat jest nową gwiazdą Pucharu Świata,
z osiągnięciami:
–  Historyczny sukces w zjeździe w Wengen i olimpijskiej trasie w 2014 roku w Soczi
–  Imponujące pierwsze zwycięstwo w Supergigancie, na bardzo wymagających stokach w Val Gardena i Kvitfjell
–  Wszechstronnie utalentowany narciarz: 4 zwycięstwa w Kombinacji Alpejskiej  i znakomite wyniki w Slalomie Gigancie
–  Całkowite zaangażowanie i postawa bez presji: Znakomite połączenie aby móc wskoczyć na podium  w każdej dyscyplinie
szybkościowej.

„Jestem bardzo dumny z drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej pucharu świata i jestem gotowy do walki w następnym sezonie aby wygrać ! Podziękowania dla całe-
go zespołu Salomona za ich wymierne wsparcie od kiedy wstąpiłem do ekipy w 2006
roku!”
  Beat Feuz

„Dziękuję za cały wspaniały sezon: zawodnikom, technikom, inżynierom, trenerom i całej rodzinie Salomona” Christian Frison Roche (Salomon Racing Director)