Końcówka roku 2011 upłynęła pod znakiem odwilży i braku opadów śniegu. Dodatnia temperatura uciążliwą życie właścicielom ośrodków narciarskich. Dobre warunki do jazdy na nartach lub snowboardzie istnieją tylko tam gdzie już od końca listopada prowadzone było sztuczne naśnieżanie.

Najlepsze warunki utrzymują się na Podhalu gdzie średnio na stokach jest około 40 cm śniegu. Wyjątek stanowią stoki Kotelnicy, Harendy, Jurgowie, Rusiń SKI, Witowie i w Małym Cichym gdzie grubość pokrywy na nartostradach przekracza 70 cm. Jest to sztuczny śnieg, a wraz z wysoką temperaturą stał się niezwykle mokry i ciężki.

Kolejnym regionem w którym panują warunki do uprawiania narciarstwa jest Beskid Sądecki. Najlepsze warunki znajdziemy w Krynicy. Na stokach Jaworzyny leży od 35 do 65 cm śniegu. Otwarte trasy są bardzo dobrze przygotowane. Dobre warunki są też na stoku Henryk oraz na Słotwinach. W ośrodku Dwie Doliny znajdziemy do 40 cm śniegu.

W Pieninach i Gorcach można pojeździć na stokach Palenicy, w ośrodku Czorsztyn Ski oraz w Koninkach. Śniegu na trasach jest od 20 do 60 cm. 

Z dnia na dzień mniej śniegu jest w Beskidzie Śląskim. W tej chwili warunki dobre przechodzące w trudne na stokach Stożka, Soszowa oraz Cieńkowa w Wiśle. Śniegu na nartostradach jest od 20 do 40 cm.

Trochę lepsza sytuacja jest w rejonie Beskidu Żywieckiego. Dobre warunki są w stacjach narciarskich Spytkowice oraz Mosorny Groń jest tam od 25 do 60 cm śniegu. Na dostateczny oceniamy warunki panujące na stoku Cypisek w Korbielowie.

W Beskidzie Małym można pojeździć w ośrodku Czarny Groń oraz Góra Żar. Na trasach zjazdowych jest od 20 do 60 cm pokrywy śnieżnej dane z dnia 28.12 . Warunki są dobre przechodzące w dostateczne.

Region Beskidu Wyspowego reprezentuje stacja Śnieżnica na jej stokach panują dobre warunki śniegu jest od 50 do 60 cm.

Dobre warunki panują w Beskidzie Niskim. W stacjach narciarskich Chyrowa Ski oraz Kiczera jest od 10 do 40 cm śniegu.

Na Pogórzu Karpackim możemy szusować na nartach w ośrodku Cieniawa. Warunki panujące są dobre, grubość pokrywy śniegu waha się pomiędzy 10 a 40 cm.

W Karkonoszach bardzo dobre warunki panują w Szklarskiej Porębie oraz w Karpaczu. Na nartostradach leży od 20 do 60 cm śniegu. Można także jeździć na stoku Ski&Sun.

Natomiast w Sudetach Wschodnich możemy pojeździć w Czarnej Górze oraz Zieleńcu. Grubość pokrywy śnieżnej waha się od 20 do ponad 40 cm. Warunki do uprawiania narciarstwa dobre lub bardzo dobre.

Przygotowane na podstawie danych ze stacji narciarskich z dnia 29.12.2012.