Kask staję się coraz popularniejszy na polskich stokach i nie bez powodu. Dobry kask może ochronić głowę przed poważnymi obrażeniami, a często też uratować życie. Nie ma usprawiedliwienia dla jazdy bez kasku.

Oto kilka wskazówek przydatnych przed zakupem kasku.

1. Znajdź swój rozmiar
Znalezienie odpowiedniego rozmiaru nie powinien stanowić problemu. Większość rozmiarów jest podawana w centymetrach na podstawie obwodu głowy. Aby uzyskać prawidłowy wymiar należy użyć taśmy mierniczej lub metra krawieckiego. Pomiaru dokonujemy tuż nad brwiami !!!

2. Wycieczka do sklepu
Kiedy już poznałeś swój rozmiar możesz udać się do sklepu. Nie zapomnij zabrać ze sobą gogli. Wybór kasku w dobrze zaopatrzonym sklepie z fachową obsługa będzie bardzo łatwy.

3. Przymierzanie kasku :

- Jedynym sposobem dobrego dobrania kasku jest oczywiście przymierzenie go.

- Dopasowany kask powinien być wygodny, nie może powodować bólów głowy. Dla optymalnej ochrony nie powinien po zapięci klamry zsuwać się do tylu głowy.

- Nauszniki nie mogą odstawać, powinny być blisko uszu.

- Każdy kask jest inny więc nie zniechęcaj się jeśli kilka nie pasuje. Zawsze próbuj jak najwięcej i oceniaj jak się czujesz w danym modelu.

- Nie ściągaj kasku od razu daj mu chwile na ułożenie się na głowie.

4. Dopasowanie gogli do kasku
Zawsze pamiętaj żeby zabrać ze sobą gogle podczas zakupu kasku. Powinieneś się czuć komfortowo z całym zestawie. Szukaj kasku z uchwytem z tyłu na pasek od gogli.

5. Zakup kasku online
Przed zakupem kasku online upewnij się, że dany sklep przyjmuje zwroty towaru. Wszystkie kaski są ukształtowane inaczej i nie próbując go wcześniej może być dla nas nie wygodny.