Aktualności narciarskieTej zimy pogoda zachowuje się w sposób kapryśny. Śnieżne i mroźne dni przeplatają się z odwilżami. Przed wyjazdem na narty warto więc usystematyzować informacje o aktualnych warunkach. Zapraszamy na kolejne aktualności narciarskie.

W Tatrach leży jeszcze trochę śniegu. W Kotle Goryczkowym jest go około 30 cm i w związku z tym można pojeździć. Po drugiej stronie Kasprowego brak warunków.

W centrum Zakopanego również poszusujemy. Na Górnej Polanie Gubałówki 80 cm śniegu i dobre warunki. Harenda, Nosal i Szymoszkowa pracują na pełnych obrotach. Czynne są wszystkie trasy.

Działają również wszystkie wyciągi w Białce Tatrzańskiej i Czarnej Górze. Doskonałe warunki na Kotelnicy, Bani, Kaniówce i Litwince. Na narty można wybrać się także do Bukowiny. Najlepsze warunki na Olczańskim Wierchu i w stacji Rusiń-ski.

Ponad metr, głównie sztucznego, śniegu leży także w pozostałych stacjach narciarskich w okolicy. Pojeździć można zatem w Jurgowie, Witowie i Małym Cichym.

Zapraszamy także do Nowego Targu. Czynne są: Zadział i Długa Polana. Nie najgorsze warunki panują także w Rabce-Zdroju. Działają Maciejowa i Polczakówka. Warto wybrać się również do Spytkowic i pojeździć na stoku należącym do ośrodka „Beskid”, gdzie wciąż leży około 90 cm białego puchu.

Podobna ilość śniegu w Kluszkowcach. Bardzo dobre warunki także na szczawnickiej Palenicy i w Jaworkach. Warto wybrać się do Koninek, Lubomierza i Limanowej. Zapraszają również: Laskowa-Kamionna i Kasina Wielka. Cały czas trwa jazda w Myślenicach, Sieprawiu i Podstolicach.

Bardzo dobre warunki w Krynicy-Zdroju. Pojeździmy na Jaworzynie oraz w sąsiadujących ze sobą kompleksach Azoty i Słotwiny. Bardzo dobre warunki również w stacji narciarskiej Dwie Doliny. Szusować można zarówno od strony Wierchomli Małej, jak i Szczawnika. Komfortowo jeździ się również w Rytrze i na Kokuszce.

Na Żywiecczyźnie narciarze nie będą się nudzić. Bardzo dobre warunki panują na Mosornym Groniu w Zawoi, na Górze Żar i w Korbielowie, gdzie działa cały kompleks Pilsko, a także Kolej Baba.

W Beskidzie Śląskim do dyspozycji narciarzy cała masa dobrze przygotowanych tras. Warto wybrać się do Wisły, by pojeździć na jednym z tutejszych stoków. Do wyboru mamy m.in. Stożek, Soszów, Cieńków i Nową Osadę. Niezłe warunki także w Szczyrku na Skrzycznem i w kompleksie Czyrna-Solisko. W Ustroniu na Czantorii czynna trasa czerwona. Pracują wyciągi w Brennej i Istebnej.

W Sudetach warunki zróżnicowane. Najlepiej jeździ się w Świeradowie-Zdroju i w Zieleńcu. Można wybrać się także do Karpacza i Szklarskiej Poręby. Na Szrenicy jednak mało śniegu i ciężkie warunki. Obsługa stacji apeluje o ostrożność.

Niezłe warunki w Ustrzykach Dolnych i Arłamowie. Bardzo dobrze jeździ się na Magurze Małastowskiej.

Warto wykorzystać końcówkę lutego i spędzić na nartach jeszcze nieco czasu w tym roku.