Na narty w marcuMimo iż wielkimi krokami zbliża się wiosna, na zewnątrz coraz mniej śniegu, a ferie zimowe już dawno za nami, miłośnicy białego szaleństwa nie powinni się w najbliższym czasie nudzić. Na największych polskich stokach leży wciąż bardzo dużo śniegu, co gwarantuje narciarzom i snowboardzistom dobrą zabawę jeszcze przez długi czas.

Jak zwykle bardzo dobre warunki w stolicy Tatr. Działają zakopiańskie wyciągi: Nosal, Harenda, Szymoszkowa czy też Polana Gubałówki. Na Kasprowym Wierchu czynna tylko kolej krzesełkowa na Hali Gąsienicowej i tu warunki dobre, choć na szlaku można spotkać także narciarzy zjeżdżających po drugiej stronie tej legendarnej góry.

W najbliższej okolicy Zakopanego również jest gdzie pojeździć. Działają stacje narciarskie w Małym Cichym, Jurgowie i Witowie. Narciarzy zaprasza tradycyjnie także Białka Tatrzańska. Pojeździmy na Kotelnicy, Bani i Kaniówce. Dobre warunki panują w sąsiedniej Bukowinie. Szczególnie polecamy wyciągi na Rusińskim i Olczańskim Wierchu. Na północnych krańcach Podhala również można pojeździć. Zapraszamy na Długą Polanę w Nowym Targu.

Kapitalne warunki także w Pieninach. Czynne wszystkie trasy w Kluszkowcach, Niedzicy i w Szczawnicy na Palenicy. Śmiało można poszusować także w Jaworkach.

Podobnie jest w Gorcach. Działają rabczańskie wyciągi: Maciejowa i Polczakówka. Czynne są ośrodki w Koninkach i Spytkowicach. Bliżej Krakowa również da się pojeździć. Zapraszamy do Lubomierza, Kasiny Wielkiej i Limanowej. Wszędzie sporo białego puchu. W Myślenicach, Sieprawiu i Podstolicach pokrywa śnieżna wynosi metr lub więcej.

Na narty wybrać można się również w Beskid Śląski. Krynica-Zdrój zaprasza na Jaworzynę Krynicką oraz do kompleksów Azoty i Słotwiny. Doskonałe warunki także w Wierchomli Małej i Rytrze.

Nie będą zawiedzeni również ci, którzy wybiorą się w Beskid Żywiecki. Dużo śniegu w Zawoi i Międzybrodziu Żywieckim. Okazja do poszusowania także w Korbielowie. Czynne są wyciągi w kompleksie Pilsko i Kolej Baba.

Stabilna sytuacja również w Beskidzie Śląskim. Miasto Szczyrk zaprasza na Skrzyczne i trasy kompleksu Czyrna-Solisko. Większość odcinków jest przejezdna – warunki dobre bądź bardzo dobre. Podobnie w Wiśle. Prawie wszystkie trasy na Stożku, w Soszowie, Cieńkowie i Nowej Osadzie są w niezłym stanie. Warto również wybrać się do Ustronia na Czantorię. Bardzo dobre warunki panują też na Zagroniu w Istebnej, co ostatnio osobiście sprawdzał prezydent RP. Pojeździć można w Brennej w ośrodku Węgierski i Pod Starym Groniem.

Beskid Niski również kusi narciarzy. Wyborne warunki na Magurze Małastowskiej. Pojeździć można również w Chyrowej i Puławach.

Na Wschodzie też przyjemnie. Czynne wyciągi w Karlikowie, Arłamowie i Ustrzykach Dolnych.

W Sudetach wciąż sporo możliwości. Działają wyciągi w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Czynna także kolej gondolowa w Świeradowie-Zdroju. W Górach Orlickich również jeździ się bardzo dobrze. Zapraszamy do Zieleńca.

W pozostałych regionach kraju nie brakuje działających wyciągów. Dobre warunki w świętokrzyskim. Warto wybrać się do Niestachowa i Bałtowa. Na Lubelszczyźnie również są warunki do jazdy. Zapraszamy do Jacni.

Dla prawdziwych miłośników narciarstwa marcowa pora powinna oznaczać pełnię sezonu. Liczą na to właściciele wyciągów, którzy oddają do naszej dyspozycji bardzo dobrze przygotowane trasy.