Alpy są jednym z najchętniej wybieranych kierunków wyjazdów na ferie, z uwagi na warunki naturalne panujące w górach przez długi sezon zimowy, jak i rozbudowaną infrastrukturę ośrodków narciarskich. Wyjazd całą rodziną na narty w Alpy na pewno będzie udany, ponieważ pozwoli szusować po znakomicie przygotowanych stokach narciarskich, jak i na naukę jazdy na nartach na tzw. oślich łączkach, pod okiem instruktora. Co decyduje o popularności Alp wśród zagranicznych turystów?

Alpy - góry w kilku krajach

Alpy to góry rozciągające się od wybrzeża Morza Śródziemnego aż po dolinę Dunaju, w takich krajach jak Słowenia, Austria, Włochy, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria i Francja. W wielu tych państwach mieszczą się znakomite ośrodki narciarskie, które co roku zapełniają się miłośnikami sportów zimowych, zwłaszcza narciarstwa lub zjazdów na desce snowboardowej. Wiele tras położonych jest na wysokości aż 3000 m n.p.m. i więcej, co zapewnia silne doznania i adrenalinę podczas zjazdów.

Znakomicie przygotowane na przyjazd turystów

Wyjazd w Alpy z całą rodziną może być okazją do spędzenia w znakomitych warunkach ferii zimowych. Alpy odznaczają się bowiem spośród innych gór w Europie rozbudowaną infrastrukturą narciarską. Mają nowoczesne wyciągi, które ułatwiają narciarzom wjazd na góry i szczyt stoków. Systemy naśnieżania oraz kompleksowa obsługa tras zjazdowych pozwala na to, aby zapewnić przez wiele miesięcy w roku bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych w Alpach.

Narty dla początkujących

Nie trzeba być wytrawnym narciarzem, aby jechać w Alpy. Można wybrać opcję nauki narciarstwa, co jest dobrym pomysłem na wyjazd rodzinny z dziećmi. Można zarezerwować przed planowanymi feriami zimowymi lub w okresie między świętami a Nowym rokiem wyjazdy na narty w Alpach z Biurem Turystycznym OLIMP i cieszyć się wolnością, jaką daje jazda na nartach po zaśnieżonych stokach.

Przedłużony sezon zimowy w Alpach

Kiedy w Polsce jeszcze nie ma sezonu zimowego, a na stokach w górach jest więcej trawy niż śniegu, w Alpach armatki śnieżne pracują już pełną parą, a na wysokości kilku tysięcy metrów nad poziomem morza śnieg pada już nawet we wrześniu. Dlatego sezon zimowy w Alpach - francuskich, włoskich i innych jest rozciągnięty w czasie. Poza ścisłym szczytem sezonu, czyli grudniem, styczniem i lutym, na stokach może być naprawdę pusto, co pozwala się cieszyć do woli możliwością jazdy na nartach po różnych, wielokilometrowych trasach zjazdowych.

Nie trzeba brać narty w Alpy, aby móc na nich pojeździć. Na miejscu jest tyle wypożyczalni sprzętu sportowego i serwisów, że wszędzie wypożyczymy i dobierzemy odpowiednie deski. Do tego kask, gogle i właściwy strój, który zapewni ciepło oraz swobodę wykonywania ruchów i już będziemy mogli ruszać na stok.