Wielu ludzi jeździ na nartach z wielu powodów. Sport ten przez dziesięciolecia urósł do najbardziej popularnego sportu zimowego na świecie. Co roku kolejne osoby chcą nauczyć się jeździć na nartach.

1. Narciarstwo pozwala odkryć siebie i swoje możliwości w górach.

2. W miarę wzrostu naszych umiejętność narty mogą służyć jako środek ekspresji samego siebie. Ciągle stawiają przed nami nowe wyzwania. Istnieje tyle technik i stylów jazdy, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Powinniśmy być otwarci na nowe informacje i techniki.

3. W przeciwieństwie do innych sportów narciarstwo nie wymaga lat praktyki, żeby cieszyć się z dobrego dnia na stoku. Jedynym warunkiem jest prawidłowy proces nauki jazdy. Bez problemu można samodzielnie zjeżdżać po tygodniowym szkoleniu przez instruktora.

4. Możliwość podziwiania krajobrazów i piękna natury podczas wyjazdów na narty.

5. Narciarstwo daje potężną dawkę adrenaliny.

6. Narciarstwo oferuje różne tereny do jazdy od przygotowanych wyratrakowanych  po kompletne pustkowia poza wyznaczonymi trasami. Różne warunki śniegowe sprawiają, że nigdy nie jest tak samo.

7. Dbamy o swoją kondycję fizyczną i dobre samopoczucie na świeżym powietrzu.

8. Możliwość rywalizacji w różnego typu zawodach.

9. Miliony ludzi na świecie dzielą tą sama pasje. Możliwość poznawania nowych osób i przeżywanie nowych doświadczeń na stoku.

10. Narciarstwo powinno być zabawą!!!