Chce przedstawić Państwu kilka porad, które pozwolą na spędzenie wspaniałego dnia na stoku dzieci z rodzicami. Jazda na nartach ma być przyjemna dla jednej i drugiej storny.

1. Wybierz rodzinny ośrodek narciarski


Dobierz poziom trudności tras dla dziecka i dla siebie. Znajdz ośrodek, który zapewnia atrakcje dla dzieci ( przedszkole narciarskie, park zabaw, etc). Nie które ośrodki reklamują się jako stacje rodzinne więc możemy liczyć na interesujące rabaty cenowe na karnety rodzinne. Oto kilka przykładów stacji rodzinnych....

2. Sprawdz ubranie dziecka


Najlepszym sposobem będzie poprostu przed wyjazem w góry pobawić się na śniegu. Porobić bałwkany albo aniołki. Aktywnie spędzić czas np. na sankach w ubraniu, które mamy zamiar zabrać na stok. Jeśli po takiej zabawie nic nie przemoknie, a dziecku będzie ciepło. Śmiało możemy zabrać tą odzież na wyjazd na nartych albo snowboard nie obawijąc się kłopotów na stoku.

3.Sprawdz sprzęt narciarski dziecka

Należy sprawdzić całość sprzętu. Narty, wiązania, a przedwszystkim buty ( dzieciom szybko rosną stopy) oraz kask. Sprawdzenie tego w domu w formie zabawy oszczędzi nam nerwów na stoku. Uwierający but może popsuć nawet najlepszy wyjazd.

4. Nie zapomnij o lekkich przekąskach

Zabierz, że sobą pare zdrowych przekąsek owoce, batonik zbożowy, jogurt etc. Nie będziesz musiał biegać co chwile do restauracji po coś do przegryzienia. Dziecko będzie miało zapas energi na długą jazdę.

5. Przygotuj się dzień wcześniej


Jeśli już sprawdziłeś wszsytkie części sprzętu i odzieży spakuj je wcześniej. Nie ma nic gorszego ja brak rękawiczki lub goggli tuż przed kasą wyciagu.

Oczywiśćie są to tylko propozycje zdajemy sobie sprawę, że każde dziecko jest inne i należy indywidualnie z nim postępowac.