Targi zimowe ISPO 2012 dobiegły właśnie końca. Ponad 540 wystawców na 16 halach prezentowało swoje produkty na następny sezon 2012/2013.

Sprzęt prezentowany na targach nie przyniósł rewolucji w podejściu do tematu. Liczba innowacji może lekko rozczarować. Większość sprzętu posiada tylko nową grafikę. Producenci na szeroką skalę wprowadzają technologie ROCKER do wszystkich typów nart oraz starają się obniżyć wagę sprzętu. Wszystko to na zwiększyć przyjemność z jazdy na nartach.

Co raz bardziej możemy zauważyć podział rynku. To nie tylko narty rekreacyjne czy wyścigowe. Każda szanująca się firma musi mieć w swojej ofercie sprzęt freestyle oraz freeride. Powstają też nowe firmy ze sprecyzowaną polityką sprzedaży i produkcji sprzętu uważanego nie tak dawno za niszowy. Sprzęt freeride stanowił dużą część ekspozycji producentów.

Dużą uwagę przywiązywano do bezpieczeństwa w górach ( plecaki z systemem ABS wprowadza wiele firm do swojej oferty, łopaty, sondy lawinowe, detektory). Z roku na rok freeride cieszy się coraz większą popularnością, a producenci wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku. Poszerza się także oferta sprzętowa dla fanów ski touru.

Warte odnotowania jest nominowanie do nagrody ISPO Awards nart polskiej firmy Majesty.

Dla narciarzy rekreacyjnych przygotowana przebogaty wybór kasków (kształt, kolor pełna fantazja) na pewno każdy znajdzie coś dla siebie w następnym sezonie.

Poniżej prezentujemy nowinki w sprzęcie dla narciarzy na sezon 2012/2013:

{gallery}artykuly-galeria/ispo{/gallery}