Zimowe targi ISPO 2012 przeszły do historii. Ponad 540 wystawców na 16 halach prezentowało swoje produkty na następny sezon 2012/2013.

Deski snowboardowe w kolejnym sezonie to hybrydy Camber i Rocker. W małym stopniu spotkamy deski wykonane tylko w jednej technologi. Producenci mieszają dowolnie konstrukcje desek. Umieszczając Camber tylko w przedniej i tylej części deski. Jest wiele dróg, ale nie długo okaże się która będzie najlepsza.

Cały czas prowadzona jest też walka o zmniejszenie wagi sprzętu. Nitro zastosowało rdzeń Koroyd ( technologia używana w lotnictwie). Tysiące małych włókien zapewnia wyjątkową lekkość zachowując dobrą stabilność i zwinność.

Następny wiodącym trendem jest być jak najbardziej eko. Firmy prześcigają się w pomysłach jak być bardziej ekologicznym. Zużyty olej silnikowy. sprasowane trociny, butelki PET to tylko początek listy surowców wtórnych używanych przez firmy snowboardowe. Mniejsi producenci starają się używać bardziej wytrzymałych materiałów do produkcji desek. Volkl wyeliminował ponad 400 g sztucznych substancji w procesie produkcji swoich desek zastępujące je naturalnymi.

Splitborad(deskę możemy rozłożyć na dwie części i wygodnie podchodzić jak na nartach, na szczycie możemy w kilku krokach połączyć obie połówki i cieszyć się jazdą na snowboardzie) nie stał się modą jednego sezonu. Można zauważyć rozwój i zaciekawienie nawet największych producentów tym typem desek. Największym prekursorem jest oczywiście Jeremy Jonse.

Jasne kolory i czyste,przejrzyste grafiki zdominowały modę snowboardową na kolejny sezon.

Poniżej znajdziecie mała foto galerie ze sprzętem na sezon 2012/2013.

{gallery}artykuly-galeria/ispo-snowboard{/gallery}