Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim długie godziny spędzone na stoku narciarskim. Jazda na snowboardzie czy nartach od wielu lat jest jedną z najbardziej ulubionych rozrywek milionów Polaków, dlatego nie bez powodu producenci odzieży narciarskiej wprowadzają do swojego asortymentu coraz więcej interesujących modeli kurtek na stok i nie tylko. Zatem wybierając się z rodziną czy ze znajomymi na ferie zimowe, warto pomyśleć nie tylko o zapleczu technicznym, ale również o odpowiedniej odzieży narciarskiej. A jej kluczowym elementem są kurtki narciarskie męskie. Co zatem będzie modne w nadchodzącym sezonie zimowym?

Kurtka narciarska 2019/2020

  • Kurtka narciarska – co warto wiedzieć przed zakupem?

Wybór odpowiedniej kurtki narciarskiej na pierwszy rzut oka wydaje się prostym zadaniem. Przecież czego można wymagać od zwykłej kurtki na stok narciarski? Jednak na rynku można znaleźć rozmaite kurtki zimowe narciarskie o zróżnicowanych parametrach. Trzeba pamiętać, że jazda na nartach generuje dość spory wysiłek, a jednocześnie stanowi zagrożenie dla naszego układu immunologicznego, dlatego warto wybierać kurtki o stosunkowo najlepszej jakości w stosunku do ceny. Męskie kurtki narciarskie, które dostępne są m.in. w sklepie www.denley.pl, to spory wybór nie tylko wzorów, ale również materiałów.

  • Kurtka narciarska – czyli jak się nie przeziębić

Parametry techniczne odgrywają dość znaczącą rolę w kontekście zakupu męskiej kurtki na narty. To właśnie za sprawą ich jakości możemy cieszyć się kurtką funkcjonalną, lub wręcz przeciwnie, bublem. Odpowiednia kurtka narciarska męska powinna przede wszystkim wykazywać się obecnością wysokiej jakości membrany. Dzięki membranie możemy mówić o kurtce wodoodpornej, co w przypadku jazdy po śniegu ma niebywałe znaczenie.

Dla zaprawionego w boju narciarza nie bez znaczenia powinna być także odpowiednia termoizolacja podczas jazdy po stoku. Kurtka męska na narty powinna zatem nie tylko być odporna na wilgoć czy silny wiatr, ale również zapewniać optymalną wymianę ciepła naszego organizmu. Nieodpowiednia oddychalność męskiej kurtki narciarskiej to prosty sposób na wylądowanie pod kołdrą z wysoką gorączką.

  • Kurtka narciarska – kurtka wielozadaniowa

Czego jeszcze powinniśmy oczekiwać od męskiej kurtki snowboardowej? Choć wydaje się to błahostką, ilość i głębokość kieszeni w kurtce narciarskiej powinna dać nam do myślenia. Bo przecież na stoku nie chcemy martwić się zbędnym bagażem, który nie tylko będzie dodatkowym obciążeniem, ale również łakomym kąskiem dla złodziei. Dobra kurtka narciarska na stok to kurtka z pojemnymi kieszeniami, zapinanymi na zatrzask lub zamek błyskawiczny. Co więcej, kieszenie powinny znajdować się w miejscach łatwo dla nas dostępnych.

  • Jaka  narciarska męska?

Jak wiadomo, moda męska to swoista sinusoida trendów. To, co jeszcze dwa sezony temu nosił każdy facet na stoku w Zakopanem, w nadchodzącym sezonie możemy głęboko wsadzić do szafy. A design kurtki narciarskiej męskiej jest równie istotny co jej parametry techniczne. Dzięki stylowej kurtce męskiej narciarskiej poczujemy się lepiej w swoim ciele, dzięki czemu nasza radość z jazdy osiągnie poziom dotąd niespotykany.

  • Klasyczne męskie kurtki narciarskie

Chyba każdy się zgodzi, że klasyka broni się sama. Ma to również swoje przełożenie na modę narciarską – gdzie się nie obejrzymy, tam napotkamy kurtki na narty czarne, granatowe lub w modnych ostatnio kolorach khaki czy camelowym.

  • Szalone męskie kurtki narciarskie

Stok narciarski to doskonałe miejsce, aby nieco zaszaleć ze swoją „stylówką”. Dlatego w przyszłym sezonie będą królować kurtki męskie w geometryczne lub abstrakcyjne wzory. Awangardy dodadzą odważne, neonowe kolory na kurtkach, dzięki którym nie tylko wyróżnimy się na stoku, ale również będziemy w pełni widoczni dla innych użytkowników ośrodka narciarskiego.