Miłośnicy sportów zimowych - a zwłaszcza narciarstwa bardzo często zadają sobie pytanie gdzie warto jechać na narty, aby trafić w miejsce, które nie jest aż tak bardzo oblegane przez innych narciarzy i turystów, oraz w którym można maksymalnie wykorzystać swój wolny czas na oddawaniu się śnieżnemu szaleństwu. Coraz więcej z nas w tym celu udaje się do krajów bałkańskich - na przykład do... Serbii.Narty w Serbii

Mało tego, że ten urokliwy kraj położony w sercu Bałkanów prezentuje niezwykłe walory krajobrazowe - to jest on także stosunkowo niedrogim oraz mało obleganym przez turystów miejscem, w którym z powodzeniem można spędzić niezapomniany zimowy wypoczynek. Serbia to także doskonała alternatywa dla rodzin z dziećmi szukających ciekawego oraz rozsądnego cenowo miejsca na spędzenie ferii zimowych.

Gdzie warto jechać na narty w Serbii?

Poniżej przedstawiono kilka godnych uwagi kurortów położonych w Serbii, do których warto udać się zimą. Są to zarówno większe jak i mniejsze miejscowości - urzekające przybywających do nich turystów nie tylko odpowiednimi warunkami do uprawiania narciarstwa, ale także bogactwem kulturowych i architektonicznym - w postaci średniowiecznych zabytków - klasztorów oraz twierdz, jak również oferujących pyszne dania restauracji i charakteryzujących się wysokim standardem hoteli.

  1. Kopaonik położony przy serbskiej granicy z Kosowem to zdecydowanie numer jeden na liście miejsc, do których warto wybrać się na narty w Serbii. Miejscowość ta oferuje wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa zarówno dla osób, które dopiero się uczą i właśnie rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem, jak i tych bardziej zaawansowanych. Miejscowość ta oferuje, aż sześćdziesiąt kilometrów tras narciarskich! To także ponad dwadzieścia wyciągów narciarskich z czego jeden - gondolowy może pomieścić nawet osiem osób.
    Doskonałe warunki znajdą tutaj także fani narciarstwa leśnego oraz biegowego. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników wyprawy zimowej bowiem w miejscowości Kopaonik przewidziano dla nich lekcje z zakresu nauki jazdy na nartach - w specjalnym - narciarskim przedszkolu!
    Warta uwagi jest też cała zabudowa miejscowości, w której wszystkie atrakcje takie jak popularne hotele i restauracje znajdują się blisko siebie - jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi przybywających do serbskiej miejscowości na ferie zimowe. Co najważniejsze - doskonały oraz pełen zimowych atrakcji wypoczynek w miejscowości jaką jest Kapaonik możemy mieć już za połowę regularnej ceny jaką musielibyśmy zapłacić za ten sam rodzaj wypoczynku w popularnych zachodnich kurortach zimowych - takich jak chociażby Alpy francuskie lub włoskie.
  2. Stara Płanina to idealne miejsce dla bardziej doświadczonych narciarzy oraz podróżników lubiących odkrywać nieznane terytoria - często na własną rękę. Ponadto ceny tutaj są jeszcze niższe od tych na jakie moglibyśmy liczyć w miejscowości Kopaonik. Stara Płanina położona jest tuż przy granicy z Bułgarią i słynie z niezwykłych walorów krajobrazowych. Stanowić może prawdziwy raj nie tylko dla miłośników sportów zimowych, ale także i kochających długie, piesze, górskie wędrówki turystów.
  3. Tornik - miejscowość znajdująca się w górach Dynarskich w Serbii, w której miłośnicy wypadów na narty oraz sportów zimowych mogą liczyć nie tylko na doskonałe warunki narciarskie, ale także i świeże oraz czyste powietrze, przepyszne lokalne jedzenie oraz cudowne i niezapomniane widoki. Ponadto Tornik obfituje w szereg atrakcji turystycznych, a do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy park rozrywki oraz mini golf i wyciąg narciarski.

Najlepszym pomysłem będzie kupno sprzętu już na miejscu, w jednym z licznie rozlokowanych sklepów InterSport.

Serbia to doskonałe miejsce do spędzenia zarówno zimowego jak i letniego wypoczynku - w pojedynkę jak i z całą rodziną, który wcale nie odbiega od innych o wiele droższych krajów zachodnich pod względem standardów - przy nawet dwukrotnie niższej cenie. Oprócz Serbii godnymi polecenia jako kierunek zarówno wakacyjny jak i do spędzenia zimowego wypoczynku są też pozostałe bałkańskie kraje takie jak na przykład Bułgaria, Macedonia oraz Czarnogóra.