Planujesz wyjazd na stok i zastanawiasz się, z jakiego ubezpieczenia na narty skorzystać? Lepiej dobrze zaplanuj swój wyjazd, by nic nie przerwało nadchodzącego, zimowego szaleństwa.

Najlepsze ubezpieczenia na narty

Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego pokrywa jedynie koszty publicznej opieki medycznej na terenie UE i dotyczy wyłącznie nagłych chorób oraz wypadków. Nie obejmuje szeregu usług dodatkowych, właśnie dlatego podczas wyjazdów za granicę zalecane jest specjalne ubezpieczenie narciarskie czy turystyczne. Ono może uchronić Cię przed dodatkowymi opłatami, które często są niesamowicie wysokie.

Na co zwrócić uwagę, wykupując pieczenie narciarskie?

Ubezpieczenie turystyczne jest oferowane przez wiele instytucji. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów:

  • pokrycie kosztów transportu medycznego i kosztów akcji ratowniczej;
  • możliwość ubezpieczenia sprzętu sportowego;
  • wariant ubezpieczenia kosztów leczenia (czy pokrywana jest cała kwota, czy tylko do pewnej sumy);
  • zakres ubezpieczenia (czy np. dotyczy również wypadków w drodze do kurortu);
  • ogólne warunki ubezpieczenia (wysokość składki dziennej itp.);
  • możliwość uprawiania sportów różnego rodzaju (czy np. są wyznaczone tzw. sporty wysokiego ryzyka, których uprawiania ochrona nie obejmuje);

Przed dokonaniem wyboru zorientuj się, jakie zasady współpracy i sposoby kontaktu oferują poszczególni ubezpieczyciele. Pamiętaj, że wyjeżdżasz za granicę, warto więc wybrać firmę, z którą będziesz mógł się połączyć w każdej chwili - zarówno przez internet, jak i telefon.

Jeśli jesteś zapracowany, poszukaj też oferty, którą wykupić można online, bez konieczności odwiedzania punktu stacjonarnego - zaoszczędzisz dzięki temu czas, który możesz przeznaczyć na planowanie nadchodzącego wyjazdu.

Ubezpieczenie bagażu, pokrycie kosztów leczenia i o wiele więcej

Koszty leczenia, suma ubezpieczenia czy gwarantowany dostęp do placówki medycznej to tylko niektóre z aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Jadąc na zimowy urlop, na pewno nie chcesz przejmować się tym, czy Twój pakiet ochronny zagwarantuje Ci bezpieczeństwo w każdym przypadku.

Właśnie dlatego warto wybrać opcję kompleksową, a jednocześnie najatrakcyjniejszą cenowo, by na feriach skupiać się wyłącznie na dobrej zabawie. Jak widzisz, kwestii, na które trzeba uważać, jest naprawdę dużo. Na szczęście polisy na narty zebrane są w przejrzysty ranking, który ułatwi Ci wybór.

 

Najlepsze stoki w Europie. Gdzie jechać na narty?

Blisko Polski znaleźć można wiele niezwykle atrakcyjnych kurortów narciarskich wyglądających jak z pierwszych stron magazynów turystycznych. Za najlepsze w Europie uznawane są m.in.:

  • kurort narciarski Val Thorens we Francji;
  • ośrodek narciarski Hintertux w Austrii;
  • miejscowość Zermatt w Szwajcarii.

Co łączy te wszystkie miejsca? Oferują doskonałą rozrywkę w przepięknych i niesamowicie malowniczych Alpach. Odnajdą się w nich zarówno zapaleni narciarze, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z zimowymi sportami. Dzięki temu są idealne na rodzinne wyjazdy, samotne podróże, a także romantyczne ferie we dwoje.

Plusem jest też to, że te największe kurorty oferują bogatą ofertę narciarską i snowboardową, ale również szereg atrakcji, które czekają na gości po zejściu ze stoku. Dzięki temu będziesz miał okazję odpocząć i bawić się w luksusowych warunkach po całym dniu szusowania po stoku.

Przykładowe ubezpieczenie możesz wykupić np. tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/gdzie-jechac-na-narty-za-granice-najlepsze-stoki-w-europie-top-5/277.html. Nie dopuść do tego, żeby obawy przed nieszczelną taryfą zepsuły jeden z najlepszych wyjazdów w Waszym życiu.