Snowboard to sport, który już od wielu lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Zarówno dorośli, jak i młodzież chętnie sięgają po ten rodzaj sprzętu, stanowiącego ciekawą alternatywę względem tradycyjnych nart. Często zaczynają od wypożyczenia sprzętu, by zobaczyć, czy ten sport przypadnie im do gustu, a dopiero w następnej kolejności sami kupują swoje wyposażenie. Jeśli jesteś na tym ostatnim etapie, na pewno przyda ci się kilka informacji.

Deska snowboardowa - na co zwrócić uwagę?

Aby cieszyć się zjazdami, należy przede wszystkim skupić się na wyborze odpowiedniej deski snowboardowej. W końcu to ona sprawia, że można szusować po stoku, czując przyjemny dreszczyk adrenaliny. To także fajne uczucie, kiedy można pokazać się z designerskim modelem… ale nie jego wygląd powinien stać na pierwszym miejscu.

Wybór musi być podyktowany przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem jazdy. Deska powinna być wykonana z dobrego gatunkowo materiału, takiego jak lekkie, ale silne i wytrzymałe drewno, z którego zbudowane są deski, oferowane przez sklep Burton. Dzięki temu, a także za sprawą równolegle ułożonych włókien w dwóch strefach, zapewnione jest odpowiednie trzymanie krawędzi. Deski gwarantują najlepszą jakość wykonania, a co za tym idzie - wytrzymałość podczas jazdy, nawet tej najbardziej agresywnej.

Decydując się na kupno deski snowboardowej, warto również skupić się na tym, aby miała ona odpowiedni profil wykonania, dopasowany do preferowanego stylu jazdy. W sklepie Burton dostępne są różnorodne modele, oparte o takie profile jak Camber, Flat top czy autorski Flying V. W szczególności ten ostatni zasługuje sobie na uwagę, gdyż łączy wygięcia typu rocket z umiejscowionymi pod wiązaniami profilami typu camber, które delikatnie unoszą deskę. Takie unikatowe połączenie poprawia kontrolę krawędzi i dynamikę jazdy.

Wiązania - bez nich nie ma jazdy

Wiązania snowboardowe to kolejny element, który jest niezbędny dla uprawiania tego sportu. Powinny, podobnie jak sama deska, odznaczać się przede wszystkim wygodą użytkowania i bezpieczeństwem, opartym przede wszystkim na dobrym trzymaniu.

Wiązania snowboardowe Burton to rozwiązanie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych: https://snowboard.distrikt.pl/wiazania-snowboardowe-burton. Opierają się o mocowanie z pomocą dwóch śrub i szyny biegnącej w rdzeniu deski, czyli o system EST. Dzięki temu istnieje możliwość płynnej regulacji kątów i rozstawu, bez konieczności wcześniejszego usztywniania deski. Producent oferuje swoje wiązania w wersji twardej, średniej i miękkiej, co pozwala na ich optymalny dobór pod kątem preferowanego stylu jazdy. Dzięki temu każdy znajdzie takie, które będą najbardziej mu odpowiadały, zarówno pod względem jakości wykonania, nowoczesnych technologii, jak również funkcjonowania. Co więcej, odznaczają się one nowoczesnym designem, więc łącząc je z fantastycznymi deskami tego producenta, można uzyskać zestaw, który wzbudzi zazdrość na stoku.