Zimowiska dla dzieci w górachZbliżają się ferie zimowe. Jest to jeden najbardziej lubianych okresów w ciągu roku przez dzieci oraz młodzież. Wolne od szkoły i obowiązków. Wiele rodziców zadaje sobie pytanie, jak zorganizować ciekawie dziecku ferie. Jest to trudne zwłaszcza gdy dorośli nie mogą pozwolić sobie na urlop. Spędzenie tego czasu w domu nie jest dobrym pomysłem. Podczas nudy pociechy sięgną po telefon, gry komputerowe czy też ulubione filmy i seriale. Warto więc wybrać aktywną formę spędzania czasu wolnego.

Zimowiska to bardzo fajny pomysł. Wyjazd będzie dla dziecka czy też nastolatka czymś ekscytującym. Warto wybrać wówczas ciekawą lokalizację. Zimowiska organizowane są w całym kraju, a więc każdy znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie. Najpopularniejsze jednak są obozy zimowe w górach. W Polsce chętnie wybierane miejsca to między innymi Zakopane, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Murzasichle, Karpacz, Szklarska Poręba, Szczyrk. Dostępne są także oferty zimowisk zagranicznych na Słowacji, w Austrii, Francji, Włoszech i inne. Podczas zimy w górach zawsze panuje cudowny klimat i do dyspozycji jest bardzo dużo, białego, puchowego śniegu. Znajdziemy tam również odpowiednią infrastrukturę do uprawiania narciarstwa oraz snowboardu. Zimowiska organizowane są dla dzieci już od 6 roku życia oraz dla młodzieży. Dostępne są również oferty zimowisk rodzinnych. Jest to bardzo atrakcyjna oferta dla dzieci, które nie są jeszcze gotowe na samodzielny wyjazd.

zimowiska KogisZimowiska gwarantują mnóstwo rozrywek. Podczas obozu zimowego dzieci i młodzież nie mają czasu na nudę. Program jest tak skonstruowany, aby maksymalnie w atrakcyjny sposób wypełnić czas wolny uczestników. W przypadku dzieci i młodzieży, którzy zdecydują się na zimowisko narciarskie lub snowboardowe połowa dnia będzie spędzana na stoku. To właśnie tutaj będą się uczuli oraz szlifowali swoje umiejętności. Nie powinno również zabraknąć czasu na beztroskie zabawy i luźne zjazdy. Dzieci i młodzież, którzy wybiorą zimowiska tematyczne będą spędzali sporo czasu na zajęciach zorganizowanych typowo dla ich grupy. Uczestnicy zimowiska fotograficznego będą brali udział w warsztatach fotograficznych. Tancerze będą ćwiczyli nowe kroki, figury, choreografie i tym podobne. Artyści pokażą swoją kreatywność, tworząc oryginalne arcydzieła. Survivalowce nauczą się między innymi jak przetrwać w lesie, jak udzielić pierwszej pomocy, jak skorzystać z kompasa. Młodzi konstruktorzy stworzą niesamowite budowle z klocków LEGO. Niezależnie od wybranej tematyki, na każdego będzie czekał opracowany wcześniej program.

Zimowiska KogisZimowisko to przede wszystkim zabawa. Po programie tematycznym, na wszystkie dzieci oraz młodzież czekają ulubione figle. Zabawy na zewnątrz typu budowanie ze śniegu, przemierzanie śnieżnego toru, rzucanie śnieżkami do celu, zjeżdżanie z górek – tych aktywności podczas zimowiska nie może zabraknąć! Wycieczki są kolejnym elementem, które powinny pojawić się na obozie zimowym. Istotne jest aby dzieci będące w nowym miejscu zobaczyły jego największe atrakcje, a także poznały lokalną kulturę. Często na zimowiskach organizowane są wieczory góralskie, podczas, których obozowicze mogą zobaczyć stroje ludowe, podsłuchać muzyki i legend a nawet pobawić się w zbójeckie harce. Moc wrażeń gwarantowana. Wycieczka na lodowisko lub do aquaparku też będzie świetną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i nastolatków.

Kolejnym atutem zimowisk jest to, że uczestniczy w nim wiele dzieci i młodzieży. Wolny czas spędzany w gronie rówieśników jest bardzo cenny. Prowadzonych jest wiele zabaw integracyjnych, dzięki którym uczestnicy mogą się bliżej poznać. Nowe znajomości często w późniejszym czasie zamieniają się w obozowe przyjaźnie. Wiele nieśmiałych dzieci nabiera pewności siebie, otwiera się. Uczestnicy uczą się samodzielności, sztuki kompromisu, asertywności. Podczas zimowiska obozowicze są stale angażowani w różne warsztaty, zabawy, aktywności. Poszerzają w ten sposób swoje zainteresowania oraz umiejętności. Wiele zajęć wymaga też od nich poruszania się. Coraz więcej dzieci oraz nastolatków rezygnuje z dodatkowych zajęć sportowych, a lekcja wychowania fizycznego jest dla nich czymś nieprzyjemnym. Wolą przenieść się w wirtualny świat gier. Na zimowiskach wszystkie zajęcia organizowane są w formie zabawy, a więc jest to dla dzieci znacznie przyjemniejsze. Kadra nikogo do niczego nie zmusza ale w ciekawy sposób potrafi zachęcić. Odpowiedni opiekunowie na zimowisku to klucz do sukcesu. Charyzmatyczny, doświadczony, wesoły, rozważny wychowawca znajdzie wspólny język z każdym dzieckiem i nastolatkiem. Jest bardzo ważne aby potrafił wzbudzić respekt w uczestnikach, jednocześnie być osobą godną zaufania, której można powiedzieć o swoich problemach.

Przyjaźnie, mnóstwo zabawy, aktywność fizyczna, nowe umiejętności, wiedza, moc wrażeń – to i wiele więcej czeka na dzieci oraz młodzież na zimowiskach. Warto aby spędziły ten wolny czas od szkoły w bardzo radosny ale i wartościowy sposób. Po zimowisku z bogatym programem, każde dziecko wróci szczęśliwe oraz wdzięczne, że mogło przeżyć taką niesamowitą przygodę.