Oferty last minute kojarzą się większości z nas z wakacyjnym polowaniem na okazje. Okazuje się jednak, że również w zimie możemy liczyć na oferty last minute na wyjazd na narty. Czy warto z nich skorzystać?

Dobre okazje

Oferty last minute to zwykle bardzo dobre okazje cenowe, dzięki czemu wyjazd na narty możemy mieć w naprawdę dobrej cenie. Oferty last minute mogą być tańsze nawet o kilkadziesiąt procent, co przy wyjeździe daje realną oszczędność co najmniej kilkuset złotych od osoby. Jest to zatem gratka dla osób, które chcą skorzystać z możliwości szusowania po zaśnieżonych stokach Dolomitów czy Alp, ale nie chcą lub nie mogą wydać tyle, ile kosztuje taki wyjazd na narty w normalnej ofercie.

Szybkie decyzje

Wyjazd na narty w ramach oferty last minute to zwykle okazja, która wymaga podejmowania szybkich decyzji. Chodzi nie tylko o to, że trzeba się szybko zdecydować na zakup, by ktoś nas nie ubiegł, ale również o to, że wyjazd na narty zwykle następuje w ciągu 1-3 dni od zakupu. Wymaga to zatem elastycznego podejścia do terminu wyjazdu i pracy, która pozwala na wzięcie urlopu bez planowania z dużym wyprzedzeniem. Nie jest to zatem wyjazd dla osób, które mogą wziąć urlop jedynie w określonym wcześniej terminie i jego zmiana jest z różnych powodów niemożliwa.

Dla singli i par

Wyjazdy last minute to najczęściej oferty dla par lub singli. Takich ofert jest najwięcej i to właśnie osoby z tej grupy mogą najszybciej znaleźć coś dla siebie. Dużo trudniej jest, jeśli chcemy znaleźć ofertę last minute dla czteroosobowej rodziny lub jeszcze liczniejszej grupy przyjaciół. W przypadku rodzin, dodatkowym ograniczeniem niepozwalającym na korzystanie z ofert last minute jest fakt, że są one uzależnione od terminów ferii zimowych w szkole. To zwykle pełnia sezonu i o oferty last minute może być bardzo trudno.

Przed i po sezonie

Oferty last minute na wyjazd na narty to gratka dla tych, którzy nie lubią tłumów na stokach. Zwykle oferty te dotyczą wyjazdów przed sezonem i tuż po nim. Dla jednych to plus, bo w szczycie sezonu jest więcej ludzi na stokach, w restauracjach i kawiarniach, przez co traci się więcej czasu na czekanie na swoją kolej. Z drugiej jednak strony w szczycie sezonu jest gwarancja najlepszych warunków narciarskich. Jeśli będziemy chcieli jechać po sezonie, to może się okazać, że warunki śniegowe nie są już tak dobre, jak się spodziewaliśmy.

No risk – no fun

Polowanie na okazje last minute to dla wielu osób sposób na oszczędzanie. To jednak również pewne ryzyko, że jednak nie uda nam się zrealizować planu wyjazdowego w danym sezonie. Jak to mówią jednak: no risk – no fun. Jeśli zatem jesteśmy świadomi faktu, z czym wiąże się szukanie okazji last minute na wyjazd na narty i znamy wszystkie wspomniane wyżej plusy i minusy tego rozwiązania, to świadomie podejmiemy decyzję i sami zdecydujemy, czy w naszym przypadku szukanie oferty last minute to dobry pomysł.

Szczegółową ofertę wyjazdów na narty last minute, znajdziesz na https://www.primoris.pl/narty