5 pytań do Wojtka Pająka mistrza Polski 2012 w snowboardowym freeridzie

Stok-Narciarski.PL : Kiedy i jak zaczęła się twoja przygoda z freestylem?

Wojtek Pająk : Stosunkowo niedawno, jakieś 17 lat temu. Pamiętam że w naszej rodzinie pierwszy na desce stanął mój ojciec, który wraz z Darkiem Rosiakiem zdobyli gdzieś deski PLENK, które ujeżdżali w śmiesznych kombinezonach. Później przygodę z nartami zakończył mój brat i od razu został członkiem kadry w snowboardzie, a już w drugim sezonie wywalczył tytuł wice mistrza świata juniorów. Bardzo mi to imponowało i też chciałem dołączyć do ekipy snowboardzistów. Niedługo po tym odłożyłem narty w kąt i tak to się wszystko zaczęło.

Stok-Narciarski.PL : Jakie minał Ci ten sezon? Czy jesteś zadowolony ?

Wojtek Pająk : Sezon jeszcze nie minął ale jak dotąd nie mogę narzekać. Zostałem członkiem teamu Burn dzięki czemu swobodnie moge realizować swoje snowboardowe cele. Już w listopadzie na pierwszym wyjezdzie teamowym braliśmy udział w sesji przy wschodzącym słońcu, co było dla mnie wydarzeniem bez precedensu. Niesamowite widoki, cały park wyszejpowany specjalnie dla nas, ratrak do dyspozycji, po prostu profesjonalnie przygotowana sesja. W styczniu wybraliśmy się na podróż po południu w poszukiwaniu puchu. Znaleźliśmy bardzo ciekawe miejsca w Szczyrku, Donovaly i Jasnej. W lutym zawody Burnin' Snow, które zakończyły się wielkim sukcesem, odwiedziło nas 3000 widzów. Nie odnotowałem dobrego startu, jednak samo uczestniczenie w tym wydarzeniu było dla mnie niezwykłym doświadczeniem. W marcu zostałem zaproszony jako ambasador snowboardu na 2 edycję Polish Freeride Open do Heiligenblut. Warunki były ciężkie, mało śniegu, resort mocno przewiany. Na szczęście mieliśmy 2 dni super słońca i ostatecznie udało mi się wygrać całe zawody z czego jestem bardzo zadowolony.

 


                                                                             


Stok-Narciarski.PL : Na jakim sprzęcie jeździsz? kto jest Twoim sponsorem?  

Wojtek Pająk : Od 2005 roku jeżdżę dla RIDE SNOWBOARDS i DRAGON OPTICALS. Później do grona moich sponsorów dołączyła firma DAKINE razem z GOPRO. Od tego sezonu wspiera mnie także BURN. 


Stok-Narciarski.PL : Ulubiona miejscówka w Polsce?

Wojtek Pająk : Oczywiście Szczyrk. W tym roku odkryty przeze mnie na nowo, oferuje naprawdę dużo możliwości. Jest tu wiele dobrych miejscówek bc dostępnych z wyciągu i zajebisty snowpark na Julianach. Wszystko na miejscu.

Stok-Narciarski.PL : Co lubisz w jeździe na snowboardzie?

Wojtek Pająk : Adrenalinę i możliwość eksplorowania krajobrazu.