Ferie to doskonała okazja na rodzinny wyjazd i skorzystanie z zimowych aktywności. Jazda na nartach czy snowboardzie przynosi masę rozrywki, ale niewiele osób pamięta, jak niebezpieczne bywają. Dlatego, zanim ruszysz na stok, warto się odpowiednio zabezpieczyć przed niechcianymi zdarzeniami. Sprawdź, jak możesz lepiej chronić siebie i bliskich podczas zimowych szaleństw.

Jako pierwsi ferie 2023 rozpoczną uczniowie z Pomorza, Śląska, Lubelszczyzny, Podkarpacia i województwa łódzkiego. Z kolei dopiero w drugiej połowie lutego odpoczywać będą dzieci z Pomorza Zachodniego, Mazowsza, Dolnego Śląska i województwa opolskiego. Zanim ruszysz z rodziną na śnieg, sprawdź, czy już masz ubezpieczenie na narty w Polsce.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne na narty?

Większość dzieci korzysta z ubezpieczenia szkolnego lub innych form ochrony, dzięki którym w przypadku nieszczęśliwego wypadku, mogą liczyć na odszkodowanie. Ubezpieczenie turystyczne działa jednak inaczej i przede wszystkim zapewnia wsparcie potrzebującym w danej chwili. Dlatego oprócz standardowego NNW oferuje również takie formy ochrony jak:

  • Ubezpieczenie zdrowotne – polskie góry mają wiele uroku, jednak niezwykle atrakcyjne są także trasy narciarskie za naszą południową granicą. Z wykupionym pieczeniem zdrowotnym nie musisz obawiać się o ewentualne koszty związane z rehabilitacją czy lekarstwami. 
  • Transport medyczny i transport do Polski – niekiedy najbliższa placówka medyczna nie posiada specjalistycznego sprzętu, który może być potrzebny np. w przypadku skomplikowanego złamania. Wówczas potrzebny jest natychmiastowy transport. Z ubezpieczeniem nie musisz obawiać się, że takie przedsięwzięcie będzie kosztowne. 
  • Ubezpieczenie bagażu – zarówno sprzęt elektroniczny, który zabieramy ze sobą na ferie, jak i narty czy inne akcesoria, bywają kosztowne. Lepiej nie drżeć na każdym kroku o swój bagaż i zaopatrzyć się w jego ochronę.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

Na koszt ubezpieczenia turystycznego na narty składa się wiele elementów. Droższe będą polisy obejmujące ochronę za granicą. Istotny jest również okres ochrony. Z pewnością, jeśli zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie na narty wybrać, nie należy kierować się wyłącznie ceną. Dużo ważniejsze są Ogólne Warunki Umowy (OWU), gdzie zawarte są wyłączenia od odpowiedzialności. W zależności od tego, jakie aktywności planujesz dla siebie i swojej rodziny, dopasuj zakres ubezpieczenia do charakteru wyjazdu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy wybrana polisa chroni podczas uprawiania sportów zimowych. 

Pomocnym narzędziem w wyborze odpowiedniej oferty będzie porównywarka ubezpieczeń, w której znajdziesz w łatwy sposób kluczowe informacje. A kiedy już przyjdzie do porównania ceny, pomocny może okazać się kalkulator ubezpieczenia turystycznego.