Dobór rękawic narciarskich to istotna kwestia w wyborze sprzętu narciarskiego. Od dobrych rękawiczek może zależeć udany dzień na stoku.

Poniżej przedstawiamy kilka porad naszym zdaniem pomocnych przy zakupie rękawiczek narciarskich.

1. Komfort termiczny

Jest to podstawowa funkcja rękawiczek. Przy wyborze konkretnego modelu należy pamiętać o zastosowanych materiałach przy jego budowie. Warto zainwestować w rękawiczki z membraną ( np. Goretex lub Windstoper) zapewni to nie przemakalność oraz wiatroszczelność. Zastosowanie membrany zapobiega poceniu się rąk. Ważne jest również ocieplenie tutaj najczęściej stosuje się materiały takie jak Thinsulate, Thermolite, Polartec.2. Komfort użytkowania

Kluczową sprawą jest odpowiednie dobranie rozmiaru rękawicy. Dłoń musi w niej dobrze leżeć i mieć pewny chwyt. Warto spędzić trochę czasu w sklepie i znaleźć coś odpowiedniego dla nas.

Nie należy kupować profesjonalnych rękawic, super wyglądają ale w normalniej jeździe nie możemy wykorzystać ich wszytskich właściwości.


3. Gadżety ułatwiające życie na stoku

- feelcowy materiał na kciuku umożliwia wytarcie nosa

- kieszonki na karnet

- chip montowany w rękawiczce( ładujemy go w kasie jak zwykły karnet)

- otwory wentylacyjne

- małe kieszonki np. ze ściereczką do przetarcia gogliPamiętaj!!!

Nie ma rękawiczek uniwersalnych.

Kolor nie jeździ.

Jeśli dużo jeździsz kup dwie pary rękawiczek( wersje na niskie temperatury z ociepleniem oraz drugą "lżejszą" na cieplejsze dni).