Producent samochodów Audi od lat wspiera Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim oraz Niemiecki Związek Narciarski dlatego nie dziwi fakt, że przedstawili model nart sygnowany znakiem czterech pierścieni. Nie są to jednak normalne narty, ale najwyższy poziom inżynierii oraz materiałów jak przystało na firmę Audi. Za budowę nart odpowiada firma HEAD. Rdzeń stanowią takie materiały jak drewno, aluminium oraz tytan. 

Warstwa zewnętrzna wykonana jest z odpornego włókna węglowego. Użycie tego materiału pozwoliło na oszczędności w wadze  sprzętu, która wynosi dla zestawu o długości 170 cm to tylko 1550 gram. Są około 200 gram lżejsze od popularnych modeli.Nie tylko waga jest zaletą ale również inne możliwości jakie daje włókno węglowe. 

Konstruktorom udało się uzyskać optymalną sztywność i zminimalizować skręcanie wzdłużne. Minimalistyczny dizajn wpływa tylko na korzyść.

Wytrzymałość, niska masa oraz dobre tłumienie drgań sprawiają, że narty Audi Carbon to sprzęt w pełni oddający hasło marki Audi "Przewaga dzięki technice". Sprzęt będzie dostępny od tego sezonu.