1. Detektor lawinowy tzw. pipsy ( umożliwia odnalezienie osoby pod lawiniskiem). Podstawowym warunkiem skutecznego funkcjonowania jest wyposażenie wszystkich członków zjazdu w detektory. Tylko wtedy istnieje szansa na odnalezienie przysypanych.

2. Plecak z systemem ABS - plecak ze specjalnymi komorami napełnianymi sprężonym gazem podczas zejścia lawiny. Dzięki temu osoba mająca go na sobie "wypłynie na górę lawiny". Działa na podobnej zasadzie jak boja na wodzie.

3. AvaLUNG - urządzenie przypominające odwróconą rurkę do nurkowania. Dzięki niemu możliwe jest oddychanie pod śniegiem.

4. Łopata - musi się znaleźć w plecaku przed wyjściem w góry. Specjale modele z teleskopową wytrzymała rączką i aluminiową szufla. Zajmują mało miejsca i są nie zwykle lekkie. Dzięki niej szybko odkopiemy ofiarę lawiny. Często też może się przydać do usypania hopki lub okopania się podczas ciężkich warunków.

5. Sonda lawinowa - długi kij do 3 metrów, przeważnie wykonany z aluminium lub tworzywa sztucznego  służy do dokładnego zlokalizowania poszkodowanego pod lawiną. Ma budowę teleskopową więc bez problemu zmieści się w plecaku.

6. Linka lawinowa - maksymalna długość to 20 metrów. Warto wybrać cienką linkę wspinaczkową lub żeglarską. Przed zjazdem jedne koniec przywiązujemy do siebie , drugi swobodnie ciągnie się za nami. W razie zejścia lawiny istnieje szansa, że kawałek linki " pojawi się" na lawinisku i szybciej dotrzemy do zasypanego.

7. Folia NRC - materiał o świetnych właściwościach termoizolacyjnych. Bardzo lekka i zabierająca niewiele miejsca. Może być przydatna przy ogrzaniu poszkodowanego lub ułatwić nieprzewidziany biwak w górach.