ŚlizgKażdy narciarz chciałby szusować na nowym sprzęcie. Jest to zarówno wygodne, jak i bezpieczne. Czasem jednak stan portfela nie pozwala na wybór najnowszych modeli. Wielu z nas korzysta wtedy z możliwości zakupu używanego sprzętu na giełdzie narciarskiej.

Przy wyborze nart używanych obowiązywać nas muszą wszelkie uniwersalne zasady doboru sprzętu tego typu, takie jak dostosowanie długości do własnych umiejętności i stylu jazdy. Dodatkowo pojawia się jednak jeszcze jedno kryterium, którego nie sposób nie wziąć pod uwagę. Chodzi rzecz jasna o stan używanego sprzętu.

Wielu z nas, kupując narty u handlarza na giełdzie, popełnia podstawowy błąd, polegający na zbyt pobieżnej ocenie stanu sprzętu. Zazwyczaj narty wyglądające dobrze z wierzchniej strony uznawane są za mało zniszczone. Tymczasem powinien nas interesować przede wszystkim ślizg, czyli spodnia strona narty. Dobry handlarz przed wystawieniem sprzętu na sprzedaż, oddaje go do serwisu (co dodatkowo podwyższa jego cenę). Pamiętajmy jednak, iż pewnych niedoskonałości nie da się ukryć w przypadku nart bardzo wyeksploatowanych. Ślizg musi być prosty i w miarę możliwości jednolity. Im więcej zarysowań i załamań, tym gorszy będzie komfort jazdy. Warto również zwrócić uwagę na krawędzie. Podobnie jak ślizgi, powinny być one w jak najlepszym stanie.

Wystrzegać należy się zakupu nart o nienaturalnych wygięciach oraz nart nadmiernie zniszczonych. Ich niska cena nie powinna być dla nas żadnym argumentem. Warto zapytać sprzedawcę o przeszłość sprzętu. Należy w ten sposób spróbować dowiedzieć się czy przypadkiem nie pochodzą one z wypożyczalni. Sprzęt taki jest zazwyczaj w bardzo złym stanie. Wypożyczający narty nie szanują go bowiem w taki sposób, jak robiliby to w przypadku własnych desek. Warto pamiętać, że pewne uszkodzenia mogą się nam dać we znaki dopiero po jakimś czasie, przy konkretnym stylu jazdy czy warunkach atmosferycznych.

Niemniej jednak po dokładnym obejrzeniu warto kupić używany sprzęt. Wiele osób korzysta z nowego sprzętu tylko przez jeden sezon. Narty niszczą się przy tym niewiele, a ich cena spada dosyć znacznie, co może stanowić okazję do nabycia ciekawego sprzętu, jeśli nie stać nas na narty nieużywane.Jednocześnie zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszego systemu ogłoszeń. Można tutaj zamieścić krótką informację wyrażającą chęć kupna bądź sprzedaży sprzętu (nie tylko nart).

System szybkich ogłoszeń portalu Stok-Narciarski.PL jest bezpłatny!

Zapraszamy: https://www.stok-narciarski.pl/ogloszenia.html