Strumień wiadomości
Aplikacje

Grupy (0)
Brak jeszcze grup

Artykuły

  • Jak radzić sobie z kontuzjami narciarskimi?

    Jak radzić sobie z kontuzjami sportowymi?

     

    Sport to zdrowie, jednak czasami dochodzi do wypadków czy kontuzji. Jeden niefortunny ruch i można nabić sobie siniaka albo naciągnąć mięsień. Jak radzić sobie z kontuzjami sportowymi? Poznajcie skuteczne sposoby na stłuczenia, siniaki czy naciągnięcia.

     

    Domowe sposoby na siniaki i stłuczenia

    Oczywiście na siniaki i stłuczenia powstałe podczas aktywności sportowej można spróbować domowych sposobów. Można po prostu wykonać zimny lub ciepły kompres. Do tego celu można wykorzystać nawet miękki bawełniany, czysty ręcznik. Na stłuczenia dobrze sprawdzają się okłady z octu. Oczywiście dane miejsce należy schładzać czy też okładać przez przynajmniej kilkanaście minut. Można również spróbować okładów z kapusty albo wybrać kompres nasączony roztworem sody oczyszczonej. W tym przypadku stosuje się jedną łyżeczkę sody na szklankę wody i okłada obolałe czy stłuczone miejsce.      

     

    Jaką maść na siniaki wybrać i jak jej używać?

    Oczywiście można też wybrać maść na siniaki. Można sięgnąć po taką, która w swoim składzie posiada diklofenak, który zalicza się do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Taką maść należy stosować zgodnie z treścią ulotki. Maść na stłuczenia może posiadać w swoim składzie także heparynę. Jest to składnik, który niweluje widoczność krwiaków i sprawia, że skóra może szybciej zregenerować się po urazie. 

     

    Jak radzić sobie z urazami mięśniowymi? 

    W przypadku urazów mięśniowych także sprawdzają się maści zawierające niesteroidowe leki przeciwzapalne. Można również stosować taping, który będzie odpowiedni w przypadku osób aktywnie uprawiających sport. Jednak gdy uraz mięśniowy jest świeży, należy wstrzymać się z intensywną aktywnością fizyczną, aby mięsień mógł się zregenerować. W przypadku naderwania mięśnia należy ograniczyć aktywność przynajmniej na 5 dni, a także stosować zimne okłady czy też maści. Szybsza regeneracja możliwa jest też dzięki odpowiedniej diecie. Warto pamiętać o spożywaniu posiłków z pełnowartościowym białkiem. Można sięgnąć też po suplementy takie jak kolagen, witamina C, wapń, witamina D3, miedź, cynk i magnez. Po okresie rekonwalescencji można stopniowo zwiększać swoją aktywność. W przypadku urazów mięśniowych przydatna może być też fizjoterapia, zwłaszcza dla osób, które chcą szybko wrócić do normalnej aktywności.          

     

    Rehabilitacja po kontuzjach sportowych

    Rehabilitacja jest kluczowym elementem powrotu do pełnej sprawności po kontuzji sportowej. Odpowiednie działania mające na celu leczenie urazu oraz przywrócenie pełnej funkcjonalności są niezbędne, aby sportowiec mógł wrócić do uprawiania swojej dyscypliny. Istnieje wiele metod rehabilitacji, które mogą być stosowane w zależności od rodzaju kontuzji i indywidualnych potrzeb sportowca.

     

    Jedną z często wykorzystywanych metod rehabilitacji jest fizjoterapia. Doświadczony fizjoterapeuta może zaproponować specjalne ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz poprawiające zakres ruchu w uszkodzonym obszarze ciała. Fizjoterapia może również obejmować techniki manualne, takie jak masaż, które pomagają w redukcji bólu, zmniejszeniu stanu zapalnego i poprawie krążenia krwi w uszkodzonej tkance.

     

    Kolejną skuteczną metodą rehabilitacji jest hydroterapia. Wykorzystuje ona właściwości wody do leczenia urazów i kontuzji. Zanurzenie uszkodzonej części ciała w ciepłej wodzie może pomóc w zmniejszeniu bólu i napięcia mięśniowego, jednocześnie umożliwiając łagodne wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych. Hydroterapia może być szczególnie przydatna w przypadku kontuzji stawów, gdzie obciążenie jest ograniczone.

     

    W niektórych przypadkach, zwłaszcza przy poważniejszych urazach, konieczne może być zastosowanie interwencji medycznej, takiej jak operacja. Współpraca z lekarzem specjalistą jest wtedy niezwykle istotna, aby ustalić najlepszą metodę leczenia oraz okres rekonwalescencji. Po operacji może być konieczne noszenie ortezy lub gipsu, a także długotrwałe zażywanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

     

    Podsumowanie

    Odpowiednia dieta i suplementacja mogą również odegrać istotną rolę w procesie rehabilitacji. Spożywanie zdrowej i zrównoważonej diety, bogatej w składniki odżywcze, może pomóc w regeneracji tkanek i przyśpieszeniu procesu gojenia. Dodatkowo, niektóre suplementy diety, takie jak witamina C, kolagen czy glukozamina, mogą wspomagać proces leczenia i odbudowy tkanek.

     

    Ważne jest, aby pamiętać, że każda kontuzja sportowa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia do rehabilitacji. Regularne wizyty u lekarza, fizjoterapeuty lub trenera personalnego mogą zapewnić odpowiednią opiekę i wsparcie w procesie powrotu do aktywności fizycznej. Pamiętajmy również o znaczeniu cierpliwości i stopniowego zwiększania intensywności treningów, aby uniknąć ponownych urazów i umożliwić pełny powrót do formy sprzed kontuzji.

    Czytaj dalej →
  • Taliowanie nart - co to jest i po co to komu?

    Każdy rodzaj nart dostępnych na rynku różni się zwrotnością i stabilnością na stoku. To z kolei przekłada się na charakter jazdy, jaki chcesz osiągnąć. Jednym z ważnych parametrów jest promień skrętu, który jest ściśle związany z kształtem desek. Dowiedz się, co to znaczy taliowanie nart i jaki ma to związek ze zwrotnością oraz skrętnością na śniegu.

    Czym jest taliowanie nart?

    Chcesz wybrać idealne narty dla siebie? Na rynku jest wiele modeli, od których bezpośrednio zależy charakter jazdy. Zanim jednak kupisz profesjonalny sprzęt dla siebie, warto wypróbować kilka modeli, np. wypożyczyć je w ośrodku narciarskim. Wtedy znacznie łatwiej jest zdecydować, w jakie narty zainwestować swoje pieniądze i czy będą one źródłem czerpania frajdy na stoku. 

    Jednym z wyrażeń, na które możesz trafić podczas wyboru odpowiedniego sprzętu dla siebie, jest taliowanie. Ma to ścisły związek z kształtem desek, co ma z kolei wpływ na skuteczne, bezpieczne i komfortowe poruszanie się na stoku. Czym jest taliowanie nart w praktyce? To wyprofilowanie desek w taki sposób, że na środku są one nieco węższe niż na końcach. Dzięki temu podczas balansowania ciałem i wykonywania odpowiednich ruchów możesz wykonać skręty na śniegu. 

    Aktualnie na rynku znajdziesz wyłącznie modele ane, niektóre bardziej, inne nieco mniej. Od tego zależy tzw. promień skrętu narty. Im większe wcięcie w konstrukcji desek, tym bardziej są one zwrotne. Przykładem są modele gigantowe, dłuższe i mniej taliowane. W ten sposób zachowują one lepszą stabilność podczas skrętów o dużym zasięgu i nie wyróżniają się dużą zwrotnością. 

    Promień skrętu narty, czyli radius – co warto o tym wiedzieć?

    Wiesz już, co to znaczy taliowanie nart, jednak jak wybrać odpowiedni model dla siebie? Podczas zakupu zwróć uwagę na radius, czyli parametr, który bezpośrednio wpływa na charakter konkretnego modelu i jego zwrotności na stoku. Określany jest on w metrach. 

    Aby zrozumieć, co to znaczy taliowanie nart i promień skrętu, przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym rodzajom. Te modele, które mają krótki promień, są bardziej zwrotne. Można zatem rozpędzić się do dużej prędkości i z łatwością przechodzić ze skrętu w skręt. Szybko reagują na dynamiczne ruchy sportowca na stoku. Można zatem powiedzieć, że narty o krótkim promieniu skrętu przygotowane są do bardziej agresywnej jazdy przy mniejszej stabilności.

    Co to znaczy taliowanie nart o dłuższym promieniu? Takie deski są znacznie bardziej stabilne, można je w łatwiejszy sposób kontrolować na stoku. Łatwo się rozpędzają, ale pokonują łuki o dużym zasięgu. Wymagają od sportowca dużej precyzji i zaangażowania. Aby wykonać bezpieczny zakręt, trzeba osiągnąć odpowiednią prędkość. 

    Jeśli zrozumiesz, co to znaczy taliowanie nart, znacznie łatwiej wybierzesz odpowiedni model dla siebie. Oczywiście jest wiele innych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę. To m.in. długość i szerokość nart oraz rocker (profil boczny). Pod uwagę koniecznie trzeba wziąć swoje doświadczenie na stoku, a także wzrost i wagę.  

    Nie zapomnij o serwisie narciarskim!

     

    Warto zwrócić uwagę, że nowoczesne taliowane narty carvingowe wymagają regularnego serwisowania. Przyda się precyzyjne ostrzenie krawędzi, polerowanie, a także smarowanie. Warto oddać swój cenny sprzęt specjalistom, aby mieć pewność, że nie będzie on zniszczony. Poza tym tylko dobrze konserwowane narty będą w pełni wykorzystywać swój potencjał na stoku. Łatwiej przejść ze skrętu w skręt, a także lepiej się rozpędzić na śniegu. Zajrzyj do serwisu Ski Race Center i dowiedz się więcej o serwisowaniu sprzętu narciarskiego: https://skiracecenter.pl/info/serwis-narciarski-ski-race-center.

    Czytaj dalej →
  • Jak zadbać o formę na narty/deskę? Sprawdź!

    Zima to pora roku, która zdecydowanie nie sprzyja uprawianiu aktywności fizycznej. Chyba że jesteś miłośnikiem sportów zimowych takich jak narciarstwo. Chłodne, zimowe wieczory znacznie jak najbardziej sprzyjają wylegiwaniu się pod kocem w towarzystwie pysznych przekąsek, a także ulubionej książki lub serialu. Jednak taka postawa może spowodować, że po kilku tygodniach zauważysz kilka dodatkowych kilogramów na wadze. W związku z tym warto zapewnić sobie dawkę ruchu także, gdy pogoda za oknem nie jest zachęcająca. Sprawdź, jak zadbać o formę zimą!

    Aktywność fizyczna zimą – korzyści z regularnych treningów

    Aktywność fizyczna ma niezwykle pozytywny wpływ na cały Twój organizm. Regularne treningi zapobiegają wielu chorobom cywilizacyjnym i wspomagają zdrowie psychiczne. Zdecydowanie warto dbać o swoje zdrowie i samopoczucie każdego dnia – dobrze zbilansowana dieta w połączeniu z ią fizyczną to najlepszy sposób! Podstawowe korzyści wynikające z regularnych treningów to między innymi:

    • znaczna poprawa samopoczucia,
    • wzrost energii do działania,
    • poprawa kondycji i sprawności,
    • możliwość kształtowania sylwetki w zależności od celu,
    • redukcja stresu i napięcia,
    • poprawa koncentracji,
    • poprawa jakości skóry,
    • redukcja cellulitu,
    • lepsze dotlenienie organizmu,
    • wsparcie pracy układu sercowo-naczyniowego,
    • zapobieganie między innymi insulinooporności, cukrzycy, otyłości.

    Nie da się zaprzeczyć, że aktywność fizyczna niesie wiele korzyści dla zdrowia i świetnie wpływa na samopoczucie, a także pomaga zaakceptować swoje ciało. Niezależnie od tego, czy wybierzesz jazdę na rowerze, pływanie, taniec czy trening siłowy – zauważysz ogromne zmiany!

    Jak utrzymać motywację do ćwiczeń zimą?

    Motywacja jest bardzo często czynnikiem, który wpływa na osiągnięcie celu. Jednak musisz pamiętać, że motywacja jest ulotna – szybko przychodzi i jeszcze szybciej znika. Jeśli chcesz realizować założone wcześniej cele i regularnie ćwiczyć, musisz wykazać się determinacją i konsekwencją. Wybierz określony cel i ułóż plan działania, a następnie zdecyduj, że każdego dnia będziesz podejmować kroki, które przybliżą Cię do jego osiągnięcia.

    Nie licz na motywację – postaraj się wypracować nawyk. Zrobisz to wyłącznie przez konsekwentne działanie. Realizuj założony wcześniej plan nawet wtedy, gdy nie będziesz miał na to ochoty. Twoim celem może być na przykład poprawa kondycji. Założyłeś, że będziesz biegał rano przed pracą trzy razy w tygodniu. Jak osiągnąć ten cel? Przygotuj ubrania i niezbędne akcesoria do treningu wieczorem, a rano nie szukaj wymówek i staraj się nie myśleć o tym, co musisz zrobić – po prostu to zrób. Zawsze znajdą się czynniki, które usprawiedliwią niewykonanie treningu, ale w ten sposób nie osiągniesz celu.

    Aktywność na świeżym powietrzu – jak ćwiczyć zimą?

    Zima nie sprzyja uprawianiu aktywności fizycznej, chyba że mówimy o sportach zimowych – taka forma aktywności również może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Jak ćwiczyć zimną? Wszystko zależy od tego, jaka forma aktywności fizycznej sprawia Ci przyjemność. To właśnie ten aspekt powinien być dla Ciebie kluczowy – jeśli zdecydujesz się na formę aktywności, której nie lubisz, z pewnością znacznie trudniej będzie Ci regularnie ćwiczyć.

    Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to świetny pomysł, ale zimą wybór jest nieco ograniczony. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie, sprawność i samopoczucie, zimą możesz wybrać się na przykład na narty, lub pójść z przyjaciółmi na łyżwy. Treningi w tej formie nie tylko będą dodatkową dawką ruchu, ale także pomogą Ci się rozluźnić – dobra zabawa gwarantowana! Poza tym dłuży spacer zimą również ma swój urok. Niektórzy nawet decydują się na bieganie w terenie zimą. Pamiętaj jednak, aby odpowiednio przygotować się do takich ćwiczeń – ważne jest dopasowane do pogody ubranie i przede wszystkim wykonanie rozgrzewki.

    Trening na siłowni – rozwiązanie na każdą porę roku!

    Jeśli pogoda za oknem w zimę nie motywuje Cię do ćwiczeń na świeżym powietrzu, możesz po prostu wybrać się na siłownię. To miejsce, w którym możesz wykonywać trening przez cały rok, niezależnie od tego, jaka jest pogoda. Trening siłowy, bieganie na bieżni, jazda na rowerze stacjonarnym, a nawet zajęcia grupowe – możliwość jest wiele. Siłownia Calypso to świetne miejsce, w którym od razu poczujesz się komfortowo i pewnie. Znajdziesz tam niezbędny sprzęt do ćwiczeń. Możesz także skorzystać z pomocy wykwalifikowanych trenerów personalnych.

    Grupowe zajęcia fitness – ćwiczenia i dobra zabawa!

    Świetną formą aktywności fizycznej zimą mogą być grupowe zajęcia fitness. Ćwicząc w grupie pod okiem doświadczonego instruktora, nie tylko zadbasz o swoje zdrowie i ciało, ale przede wszystkim będziesz się świetnie bawić. Zajęcia fitness to także idealna okazja, aby poznać nowe osoby podzielające Twoją sportową pasję.

    Znalezienie miejsca na aktywność fizyczną w swoim codziennym planie jest niezwykle ważne, także zimą. Niezależnie od pory roku, możesz wybrać się na siłownię i tam wykonać trening. Świetną formą ruchu są również grupowe zajęcia fitness. Natomiast jeśli jesteś miłośnikiem sportów zimowych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby świetnie się bawić podczas jazdy na nartach lub łyżwach. Możesz także po prostu wybrać się na spacer i podziwiać uroki zimy!

    Czytaj dalej →
  • Ferie! Czy warto ubezpieczyć się na narty?

    Ferie to doskonała okazja na rodzinny wyjazd i skorzystanie z zimowych aktywności. Jazda na nartach czy snowboardzie przynosi masę rozrywki, ale niewiele osób pamięta, jak niebezpieczne bywają. Dlatego, zanim ruszysz na stok, warto się odpowiednio zabezpieczyć przed niechcianymi zdarzeniami. Sprawdź, jak możesz lepiej chronić siebie i bliskich podczas zimowych szaleństw.

    Jako pierwsi ferie 2023 rozpoczną uczniowie z Pomorza, Śląska, Lubelszczyzny, Podkarpacia i województwa łódzkiego. Z kolei dopiero w drugiej połowie lutego odpoczywać będą dzieci z Pomorza Zachodniego, Mazowsza, Dolnego Śląska i województwa opolskiego. Zanim ruszysz z rodziną na śnieg, sprawdź, czy już masz ubezpieczenie na narty w Polsce.

    Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne na narty?

    Większość dzieci korzysta z ubezpieczenia szkolnego lub innych form ochrony, dzięki którym w przypadku nieszczęśliwego wypadku, mogą liczyć na odszkodowanie. Ubezpieczenie turystyczne działa jednak inaczej i przede wszystkim zapewnia wsparcie potrzebującym w danej chwili. Dlatego oprócz standardowego NNW oferuje również takie formy ochrony jak:

    • Ubezpieczenie zdrowotne – polskie góry mają wiele uroku, jednak niezwykle atrakcyjne są także trasy narciarskie za naszą południową granicą. Z wykupionym pieczeniem zdrowotnym nie musisz obawiać się o ewentualne koszty związane z rehabilitacją czy lekarstwami. 
    • Transport medyczny i transport do Polski – niekiedy najbliższa placówka medyczna nie posiada specjalistycznego sprzętu, który może być potrzebny np. w przypadku skomplikowanego złamania. Wówczas potrzebny jest natychmiastowy transport. Z ubezpieczeniem nie musisz obawiać się, że takie przedsięwzięcie będzie kosztowne. 
    • Ubezpieczenie bagażu – zarówno sprzęt elektroniczny, który zabieramy ze sobą na ferie, jak i narty czy inne akcesoria, bywają kosztowne. Lepiej nie drżeć na każdym kroku o swój bagaż i zaopatrzyć się w jego ochronę.

    Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

    Na koszt ubezpieczenia turystycznego na narty składa się wiele elementów. Droższe będą polisy obejmujące ochronę za granicą. Istotny jest również okres ochrony. Z pewnością, jeśli zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie na narty wybrać, nie należy kierować się wyłącznie ceną. Dużo ważniejsze są Ogólne Warunki Umowy (OWU), gdzie zawarte są wyłączenia od odpowiedzialności. W zależności od tego, jakie aktywności planujesz dla siebie i swojej rodziny, dopasuj zakres ubezpieczenia do charakteru wyjazdu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy wybrana polisa chroni podczas uprawiania sportów zimowych. 

    Pomocnym narzędziem w wyborze odpowiedniej oferty będzie porównywarka ubezpieczeń, w której znajdziesz w łatwy sposób kluczowe informacje. A kiedy już przyjdzie do porównania ceny, pomocny może okazać się kalkulator ubezpieczenia turystycznego.

    Czytaj dalej →
  • Poznaj pomysły na spędzenie ferii zimowych

    Jesteś na etapie planowania ferii? Chcesz wybrać się w góry i zażyć zimowych atrakcji? Kulig w Zakopanem, jazda na nartach, snowboard - to przykłady aktywności, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie w tym okresie roku. Zimowe ferie spędzone w gronie przyjaciół czy rodziny to świetna okazja do tego, aby oderwać się od codziennych obowiązków i zacieśnić więzi z bliskimi. Śnieżne szaleństwa zachwycają zarówno dorosłych jak i dzieci! Poniżej prezentujemy udane sposoby na spędzenie czasu w okresie zimowym. Na pewno znajdziesz tu inspiracje, które podbiją Twoje serce i sprawią, że zaczniesz odliczać czas do nadejścia ferii!

    Tradycyjny kulig? Zakopane to idealne miejsce na to niezapomniany kulig zimowy!

    Szukasz atrakcji dla najmłodszych? Sanki, łyżwy czy niezapomniany kulig to doskonałe pomysły na zabawy dla dzieci!

    Jeśli nie kulig w Zakopanem, to jak ciekawie spędzić zimę w mieście?

    Tradycyjny kulig? Zakopane to idealne miejsce na to niezapomniany kulig zimowy!

    Zimowe kuligi to przykład atrakcji znanej już od zamierzchłych czasów. Pomimo zmieniających się sposobów spędzania wolnego czasu kuligi zimowe są wciąż synonimem doskonałej zabawy. Piękne widoki, niezapomniane przeżycia i moc radości - to wszystko przemawia za wyborem tej formy rozrywki. Inwestując w taką godzinną przejażdżkę możesz być pewien, że zarówno Ty jak i ci najmłodsi uczestnicy będą się doskonale bawić. Szukasz doskonałej rozrywki dla całej rodziny? Postaw na kulig! Zakopane to doskonała lokalizacja, aby świetnie spędzić czas wolny i odpocząć od rzeczywistości i obowiązków. Takie kuligi od dekad dostarczają wiele radości wszystkim uczestnikom tej zimowej przejażdżki bez względu na wiek uczestników!

    Jesteś też zainteresowany góralską biesiadą? Kapela góralska, smaczne regionalne jedzenie - to wszystko z pewnością sprawi, że będziesz że wyjazd do Zakopanego będzie strzałem w dziesiątkę! Kuligi w Zakopanem są przykładem wyczekiwanej rozrywki przez stałych bywalców takich imprez. Jeżeli choć raz spróbujesz tej zabawy, po której nastąpi góralska biesiada - na pewno dołączysz do grona sympatyków tej sezonowej rozrywki! Żywiołowa, góralska muzyka powoduje, że nogi niemal same rwą się do tańca.

    Obecność kapeli góralskiej, nauka picia po góralsku, wspólne śpiewy przy góralskim ognisku ze smacznym poczęstunkiem - to wszystko zagwarantuje Ci świetny wypoczynek!

    Szukasz atrakcji dla najmłodszych? Sanki, łyżwy czy niezapomniany kulig to doskonałe pomysły na zabawy dla dzieci!

    Zapewnienie dzieciom rozrywek wcale nie musi być kosztowne. Cena u w Zakopanem jest na tyle przystępna, że każdy powinien sobie na niego pozwolić bez względu na zasobność portfela. Nie zapominaj też o zupełnie bezpłatnych rozrywkach, które z pewnością spotkają się z ciepłym przyjęciem przez Twoją pociechę. Wspólne lepienie bałwana i ozdabianie go na pewno dostarczy wiele frajdy i zaangażowania przez kilka godzin. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych możesz także zabrać dziecko na sanki. Towarzyszące temu emocje powinny także zapewnić świetną rozrywkę dorosłym! 

    Warto również wziąć pod uwagę, aby zachęcać dzieci do wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Nauka jazdy na łyżwach czy nartach rozpoczęta w młodym wieku z pewnością zaprocentuje! Wraz z wiekiem stopniowo nabywamy blokad i lęków, które mogą stopować przed nauką sportów zimowych. 

    Jeśli nie kulig w Zakopanem, to jak ciekawie spędzić zimę w mieście?

    Nie możesz sobie pozwolić na wyjazd w góry? Obowiązki zawodowe sprawiają, że nie uda Ci się wyjechać do Zakopanego? Przy odrobinie zaangażowania i kreatywności możesz podjąć wysiłek zorganizowania ciekawych aktywności także w Twoim miejscu zamieszkania! Wiele ośrodków kultury oferuje ciekawe zajęcia, wspólne lepienie bałwana czy wypad na łyżwy. Dzięki temu Twoje dziecko na pewno będzie świetnie się bawić. Zapewnienie mu atrakcji wcale nie musi wiązać się z koniecznością wydawania dużych kwot - w czasach, kiedy galopująca inflacja skłania wielu z nas do oszczędności - wcale nie musi się to odbywać kosztem zadowolenia Twojego dziecka.

    Piękne wspomnienia w zimowej scenerii? Tak, to możliwe i to bez konieczności wydawania dużych kwot pieniędzy! Wystarczy umiejętność planowania i refleksji nad tym, jaka zimowa atrakcja będzie dla Ciebie i Twojej rodziny najlepszą opcją. Przejażdżka saniami, ognisko w dolinie Chochołowskiej z kapelą góralską, pokazy tańców góralskich przy tradycyjnej ce góralskiej, nauka jazdy na nartach czy snowboardzie - to wszystko stanowi przykłady chętnie podejmowanych aktywności w okresie zimowym. Zainwestuj w relaks dla siebie i bliskich!

    Jaką zimową atrakcją jesteś najbardziej zainteresowany? Rozważ, która forma rozrywki będzie najlepsza dla Ciebie i Twoich bliskich i już dziś zacznij planować wypoczynek w śnieżnej scenerii! Nie zwlekaj z rezerwacją miejsca noclegowego - te najlepsze ośrodki są rezerwowane na wiele miesięcy przed sezonem! Pospiesz się i zacznij poszukiwania dogodnej lokalizacji w Zakopanem!

    Czytaj dalej →
Nie utworzono artykułów
Unable to load tooltip content.