Strumień wiadomości
Aplikacje

Grupy (0)
Brak jeszcze grup

Artykuły

 • Gogle narciarskie Uvex – przegląd modeli na rok 2020

  Gogle narciarskie Uvex cieszą się dużym uznaniem narciarzy. To dlatego, że są przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe, a producent umożliwia korzystanie z nowoczesnych technologii bez nadmiernego obciążania portfela. Makra Uvex nie zawiodła również w propozycjach na 2020 rok. Udoskonalone rozwiązania w połączeniu z ciekawym wzornictwem sprawiają, że są to akcesoria godne pożądania. Sprawdź nasz przegląd gogli Uvex na 2020 rok.

  Gogle narciarskie Uvex – kolekcja 2020

  Propozycje marki Uvex w zakresie ochrony oczu dla narciarzy na nadchodzący sezon kontynuują trendy, które wyznaczała ona w poprzednich kolekcjach. Gogle narciarskie Uvex na pierwszy rzut oka wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem, jednak znacznie ważniejsze są zastosowane w nich technologie odpowiadające za komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Podstawą są m.in. wysokiej jakości filtry UV zapobiegające uszkodzeniom wzroku w każdych warunkach. Szyby gogli mają też wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, dlatego mogą służyć Ci przez wiele lat. Warto wspomnieć też o doskonałym wyprofilowaniu każdej pary oraz zastosowaniu mikroskopijnych otworów wentylacyjnych, które zapobiegają parowaniu. Już te podstawy sprawiają, że gogle narciarskie Uvex znakomicie spisują się na stokach. Producent stosuje jednak również zaawansowane technologie, które zapewniają użytkownikom jeszcze większą wygodę.

  Sezon 2020 - Google UVEX

  Gogle Uvex damskie, męskie i dziecięce na 2020 rok

  Wśród propozycji na nadchodzący rok znajdują się przede wszystkim modele unisex, czyli dobierane bez względu na płeć. Zaawansowane gogle Uvex męskie i damskie zachwycają dopasowaniem do każdej twarzy, a regulowane paski zapewniają dodatkowy komfort. Godne uwagi są też gogle narciarskie Uvex dla dzieci. Zastosowana w nich technologia Supravision poprawi widoczność dziecka i pozwoli na swobodną zabawę na śniegu bez parowania soczewek. Dzięki goglom Uvex nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo młodego narciarza.

  Gogle Uvex z technologią Take Off – łatwa wymiana szyb

  Jednym z charakterystycznych dla marki Uvex rozwiązań jest też technologia Take Off pozwalająca na niezwykle łatwą wymianę szyb w goglach. Zastosowana w modelach g.gl 3000 i Comanche wykorzystuje niewidzialne magnesy ukryte w ramkach. Dzięki temu założenie lub zdjęcie ciemniejszej szyby odbywa się błyskawicznie, bez potrzeby ściągania rękawiczek. Modele wykorzystujące system Take Off wyróżnia też ciekawy bezbramkowy design coraz częściej poszukiwany przez miłośników szusowania.

  Gogle Uvex Downhill 2000 – kontynuacja doskonałej serii

  Gogle Uvex Downhill 2000 to od lat jedne z najlepiej sprzedających się modeli producenta. Różnorodność wzorów i kształtów tej linii produktowej pozwala dopasować idealną ochronę oczu dla każdego narciarza. Z kolej zastosowanie w modelach Uvex Downhill wielu zaawansowanych technologii wpływa na maksymalny komfort ich użytkowania. Propozycje na 2020 rok obejmują m.in. modele Downhill 2000 CV i S CV wykorzystujące technologie Supravision i Colorvision odpowiadające za lepsze widzenie w konkretnych warunkach oświetleniowych i poprawę kontrastu. Nowością jest też model Uvex Downhill 2000 V wyposażony w technologię Variomatic. Odpowiada ona za automatyczne dostosowanie przyciemnienia soczewki do ilości światła. Jedna para zastępuje gogle o szybach klasy S1, S2 i S3, a wymiana szyb przestaje być koniecznością. To idealne rozwiązanie dla każdego zapalonego narciarza.

  Czytaj dalej →
 • Wyjazdy narciarskie dla dzieci i dorosłych - zdrowe hobby na zimę

  Zbliżająca się zima przynosi obniżenie temperatur i skracanie się dnia, nie jest to jednak powód do rezygnowania z aktywności fizycznej. W tym czasie warto postawić na wyjazdy narciarskie dla dzieci i dorosłych. To nie tylko dobra okazja do spróbowania czegoś nowego, ale również możliwość do rozkoszowania się z urokami zimy.

  Jazda na nartach daje wiele przyjemności, relaksuje i poprawia kondycję - nie tylko fizyczną, ale również psychiczną. Białe szaleństwo pozwala poznać nowych ludzi, którzy mają podobne zainteresowania i kochają szusowanie na stoku.

  Obozy narciarskie dla małych i dużych

  Jazda na nartach to sport, który można uprawiać już od najmłodszych lat. Na wielu stokach działają szkółki narciarskie, uczące dzieci podstaw utrzymania sie na nartach i pobudzające w nich zainteresowanie dalsza nauką. W okresie ferii zimowych można skorzystać z oferty profesjonalnych szkół, które organizują wyjazdy narciarskie dla dzieci. W trakcie takiego wyjazdu jego uczestnicy mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanych instruktorów i dostęp do sprzętu narciarskiego. Dzieci w dogodnych warunkach mogą więc stawiać pierwsze kroki na stoku.

  Obozy narciarskie to również opcja dla całych rodzin. Wyjazdy mające charakter przedszkola narciarskiego cieszą się coraz większą popularnością. Obozy te obejmują naukę jazdy na nartach zarówno dla dzieci, jak i rodziców, a wspólne zajęcia stwarzają dodatkową możliwość do aktywnej zabawy poza domem.

  W ofercie szkół narciarskich znajdują się oczywiście wyjazdy narciarskie dla dorosłych, zarówno dla tych, którzy już świetnie jeżdżą na nartach, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z narciarstwem. Zorganizowany, aktywny, zimowy wypoczynek to doskonałe remedium na zimową depresję, a kontakt z górską przyrodą i powietrzem szybko niweluje stres.

  Treningi przygotowawcze do sezonu narciarskiego

  Narciarstwo to bardzo wymagający sport, dlatego do jego uprawiania trzeba się dobrze przygotować. Chociaż na nartach można jeździć niemal przez cały rok, to najczęściej aktywność tę podejmuje się zimą. W pozostałych miesiącach warto zainwestować w treningi przygotowawcze do sezonu narciarskiego, które pomagają utrzymać formę. Na treningach można wzmocnić te partie mięśni, które są najbardziej obciążone podczas jazdy na nartach, poprawić stabilność, mobilność i wytrzymałość. Warto wybierać treningi w https://deski.org/grupowe-treningi/, ponieważ są dopasowane do indywidualnych potrzeb uczestnika, przez co zapewniają wysoką efektywność i bezpieczeństwo.

  Czytaj dalej →
 • Jakie kije narciarskie na pierwszy sezon narciarski 2019-2020?

  Przygotowując się do pierwszego sezonu narciarskiego przytłacza nas czasem ogrom informacji, które możemy na ten temat znaleźć. Rozmaity wybór sprzętu oraz odzieży, a także dodatkowych gadżetów narciarskich sprawia, że poświęcamy dużo czasu na dopasowanie do nas tego całego asortymentu. Kije narciarskie są czasem bagatelizowanym elementem wyposażenia, jednak wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich uprawiania tego sportu. Przede wszystkim ma to miejsce, gdy rozpoczynamy naszą przygodę na stoku. Wtedy kijki okazują się wyjątkowo pomocne, już nawet w trakcie rozgrzewki. Właściwie dobrane, pełnią wiele funkcji zarówno podczas jazdy na nartach, jak i w trakcie innych sytuacji na stoku.

  Podstawowe funkcje kijków narciarskich

  W pierwszej kolejności należy właściwie założyć pasek, który jest przymocowany do kijków, tak aby nie był wsunięty zbyt ciasno, a po puszczeniu mógł swobodnie zwisać na dłoni. Zminimalizuje to bowiem wystąpienie kontuzji nadgarstka podczas wypadku oraz zapobiegnie sytuacji zranienia kogoś w pobliżu, kiedy kijek zostanie puszczony. Przede wszystkim kije pomagają nam utrzymać prawidłową postawę ciała na stoku. Dzięki nim instynktownie prostujemy plecy i stabilizujemy całą sylwetkę. Osoby, które zaczynają naukę jazdy na nartach docenią kijki już podczas rozgrzewki. Pozwalają one bowiem na szybkie podpieranie się w sytuacji utraty równowagi i w trakcie nauki balansowania ciałem, dając nam większe poczucie bezpieczeństwa. Kijkami narciarskimi odpychamy się również
  w trakcie wchodzenia na wyciąg, są zatem pomocne w przemieszczaniu się na stoku. Podczas zjazdu głównie służą nam do utrzymania równowagi, zwłaszcza przy większej prędkości jazdy oraz do polepszenia techniki np. nadawanie rytmu jazdy. Poza tym, dzięki łatwemu odpychaniu się możemy zwiększyć tempo jazdy, w zależności od własnych preferencji
  i oczekiwań.

  Na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu kijków narciarskich

  Tylko odpowiednio dobrane kijki będą pełniły swoje wszystkie funkcje i będą pomocne podczas uprawiania tego sportu. Bardzo ważna jest właściwa długość kijków narciarskich, dopasowywana do wzrostu użytkownika. Zbyt długie kije uniemożliwią stabilizację sylwetki oraz spowodują niepoprawną postawę ciała, natomiast zbyt krótkie przyczynią się do zbędnego i nadmiernego pochylania się podczas zjazdu. Tylko poprawnie dopasowana długość zatem zapewni nam zachowanie prawidłowej postawy ciała. Istotny
  w tym temacie jest także materiał, z którego wykonane są kijki. Zazwyczaj kluczowym materiałem jest aluminium, który powoduje, że są one wytrzymałe, dość lekkie i stosunkowo niedrogie. Niestety tego typu  są również bardzo sztywne, co wpływa na ich komfort podczas użytkowania. Wielokrotne eksploatowanie bowiem kijków wykonanych z aluminium, poprzez systematyczne wbijanie ich w podłoże, zwiększa możliwość odczuwania bólu w obrębie nadgarstków. Przez wzgląd na ten czynnik, producenci wprowadzili na rynek kije, które są zrobione z włókna szklanego oraz włókna węglowego, a także z mieszanek tych materiałów. Cena tych kijków jest znacznie większa od aluminiowych, jednak posiadają wiele zalet, które wpływają na wygodniejsze posługiwanie się nimi. Przede wszystkim są lżejsze, bardziej wytrzymałe na wygięcia podczas użytkowania oraz posiadają większą sprężystość, która przyczynia się do rozpraszania powstających drgań przy ich wbijaniu w twarde podłoże.

   

  Kije narciarskieKije narciarskie – rodzaje i ich różne przeznaczenie

   W narciarstwie wyróżniamy wiele odmian tej dyscypliny i w zależności od naszego wyboru, dostępne są także różne rodzaje kijków, będące odpowiednie do każdej z nich. Najbardziej znane są kije przeznaczone do narciarstwa zjazdowego, które służą przede wszystkim do stabilizacji całej sylwetki oraz pomagają nam utrzymać równowagę w trakcie jazdy. Następnym rodzajem są długie kije do narciarstwa biegowego, służące głównie do odpychania się od podłoża. Pomagają narciarzom pokonywanie tras o różnym stopniu trudności i długości. Kolejnym rodzajem są kije slalomowe, które posiadają charakterystyczne wygięcie i są przydatne przy dużych prędkościach. Kije freeride cechują się także oryginalnym wyglądem, gdyż posiadają duży talerzyk, mający za zadanie przeciwdziałać zbyt mocnemu zapadaniu się kijków w śnieg. Tego typu kije pozbawione są pasków na nadgarstki, co pozwala uniknąć wystąpienia kontuzji w przypadku zaczepienia kijka o leżący pod puszystym śniegiem kamień. Innym rodzajem są kije do skitouringu, które pozwalają na regulowanie długości, adekwatnie do pokonywanej trasy, podchodzenia bądź zjeżdżania ze stoku oraz jego nachylenia.

  W pierwszej kolejności należy zastanowić się, który rodzaj narciarstwa nas interesuje, a następnie w zależności od naszego wyboru, dostosować do siebie odpowiednie kije. Właściwie dobrany sprzęt pozwoli nam na pełne korzystanie z uroków tego sportu.

  Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

   

  Czytaj dalej →
 • Jakie narty dla dziecka? Podpowiadamy!

  W sklepach z zabawkami możemy znaleźć również plastikowe narty dla dzieci zakładane na zwykłe buty. Trudno traktować je jako narty zjazdowe czy narty do nauki. Można je jednak potraktować jako zabawkę, która pozwoli dziecku oswoić się z prawdziwymi nartami.

  Narty dla małego dziecka w wieku 3-5 lat

  Najmłodsze dzieci zaczynające swoją przygodę z narciarstwem mają zwykle od 3 do 5 lat. Narty dla dzieci w tej grupie wiekowej powinny przede wszystkim ułatwiać pierwsze “kroki” na stoku. Większość instruktorów narciarskich poleca więc narty stosunkowo krótkie i mocno wytaliowane. W zależności od wzrostu dziecka, narty dla 3, 4 i 5 latków, wybieramy zwykle z przedziału od 60 do 80 cm długości. Generalna zasada mówi, że narty dla małego dziecka powinny sięgać mniej więcej do pach. Powinny być więc o około 25 cm krótsze niż wzrost dziecka. Większość dzieci radzi sobie również z nieco dłuższymi nartami – sięgającymi barków czy szyi. Jednak manewry na takich nartach będą wymagały nieco więcej siły. Natomiast z drugiej strony nieco dłuższe narty mogą posłużyć dziecku nawet przez 3, 4 sezony. Z kolei mocne taliowanie nart pozwolą na łatwiejsze wchodzenie w zakręty. Takie narty są też w stanie zniwelować wiele błędów popełnianych przez początkujących, małych narciarzy. Nie bez znaczenia jest też design nart dla małych dzieci. Nie ma on oczywiście żadnego wpływu na technikę jazdy, jednak narty ozdobione ulubioną postacią z bajki mogą zachęcić dziecko do nauki.

  Zakup nart dla małego dziecka jest o tyle prosty, że praktycznie wszystkie modele dla tej grupy wiekowej, zaprojektowane zostały jako narty dla początkujących. W końcu doświadczony narciarz w wieku 4 czy 5 lat to raczej rzadkość. Praktycznie każdy sklep ze sprzętem narciarskim oferuje szeroki wybór nart dla początkujących dzieci.

  Narty zjazdowe dla dzieci w wieku 6-12 lat

  Wybierając narty zjazdowe dla dzieci nieco starszych, powinniśmy kierować się przede wszystkim ich doświadczeniem na stoku. Jeżeli dziecko jeździ na nartach już od kilku lat, możemy nieco wydłużać narty. Przy zakupie czy wypożyczaniu nart sięgamy więc po modele do barków. A jeśli widzimy, że dziecko bez problemów radzi sobie z zakrętami i lubi szybką jazdę, możemy pokusić się nawet o zakup nart sięgających brody czy nosa. Oczywiście nadal wybieramy narty przeznaczone dla juniorów. Czyli narty miękkie, o lekkim, kompozytowym rdzeniu. Cięższe narty dla dorosłych mogą nadmiernie obciążać stawy dziecka.

  Natomiast jeśli dziecko dopiero w tym wieku rozpoczyna naukę jazdy na nartach, to nadal sięgamy po krótsze i mocniej taliowane modele nart. Mogą to być więc narty o 20–30 cm niższe od dziecka. Dobre efekty w nauce mogą dawać narty zbliżone do slalomowych – krótkie i dosyć szerokie.

  Jakie narty dla nastolatka?

  W przypadku dzieci powyżej 12 roku życia długość i szerokość narty wybieramy już w bardzo podobny sposób jak w przypadku osoby dorosłej. Jedynym wyjątkiem jest rdzeń narty, i co za tym idzie jej ciężar. Aby nadmiernie nie obciążać koścca i stawów nastolatka, nadal wybieramy narty stosunkowo elastyczne i lekkie. Cięższe i sztywniejsze narty mogą w skrajnych wypadkach spowodować poważne kontuzje.

  Jakie narty dla dziecka wybrać, to tylko jedno z pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć. Równie ważne są inne elementy narciarskiego wyposażenia. Wybierając buty narciarskie, rozmiary czy sztywność powinny być również dobrze dopasowane, tak aby nie hamować rozwoju narciarskich umiejętności. Jedną z kluczowych kwestii jest również bezpieczeństwo na stoku. Wiąże się to z zakupem odpowiedniego kasku narciarskiego i odzieży, a każdy z tych zakupów powinien być odpowiednio przemyślany.

  Czytaj dalej →
 • Serbia - doskonałym kierunkiem dla miłośników narciarstwa

  Miłośnicy sportów zimowych - a zwłaszcza narciarstwa bardzo często zadają sobie pytanie gdzie warto jechać na narty, aby trafić w miejsce, które nie jest aż tak bardzo oblegane przez innych narciarzy i turystów, oraz w którym można maksymalnie wykorzystać swój wolny czas na oddawaniu się śnieżnemu szaleństwu. Coraz więcej z nas w tym celu udaje się do krajów bałkańskich - na przykład do... Serbii.

  Mało tego, że ten urokliwy kraj położony w sercu Bałkanów prezentuje niezwykłe walory krajobrazowe - to jest on także stosunkowo niedrogim oraz mało obleganym przez turystów miejscem, w którym z powodzeniem można spędzić niezapomniany zimowy wypoczynek. Serbia to także doskonała alternatywa dla rodzin z dziećmi szukających ciekawego oraz rozsądnego cenowo miejsca na spędzenie ferii zimowych.

  Gdzie warto jechać na narty w Serbii?

  Poniżej przedstawiono kilka godnych uwagi kurortów położonych w Serbii, do których warto udać się zimą. Są to zarówno większe jak i mniejsze miejscowości - urzekające przybywających do nich turystów nie tylko odpowiednimi warunkami do uprawiania narciarstwa, ale także bogactwem kulturowych i architektonicznym - w postaci średniowiecznych zabytków - klasztorów oraz twierdz, jak również oferujących pyszne dania restauracji i charakteryzujących się wysokim standardem hoteli.

  1. Kopaonik położony przy serbskiej granicy z Kosowem to zdecydowanie numer jeden na liście miejsc, do których warto wybrać się na narty w Serbii. Miejscowość ta oferuje wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa zarówno dla osób, które dopiero się uczą i właśnie rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem, jak i tych bardziej zaawansowanych. Miejscowość ta oferuje, aż sześćdziesiąt kilometrów tras narciarskich! To także ponad dwadzieścia wyciągów narciarskich z czego jeden - gondolowy może pomieścić nawet osiem osób.
   Doskonałe warunki znajdą tutaj także fani narciarstwa leśnego oraz biegowego. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników wyprawy zimowej bowiem w miejscowości Kopaonik przewidziano dla nich lekcje z zakresu nauki jazdy na nartach - w specjalnym - narciarskim przedszkolu!
   Warta uwagi jest też cała zabudowa miejscowości, w której wszystkie atrakcje takie jak popularne hotele i restauracje znajdują się blisko siebie - jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi przybywających do serbskiej miejscowości na ferie zimowe. Co najważniejsze - doskonały oraz pełen zimowych atrakcji wypoczynek w miejscowości jaką jest Kapaonik możemy mieć już za połowę regularnej ceny jaką musielibyśmy zapłacić za ten sam rodzaj wypoczynku w popularnych zachodnich kurortach zimowych - takich jak chociażby Alpy francuskie lub włoskie.
  2. Stara Płanina to idealne miejsce dla bardziej doświadczonych narciarzy oraz podróżników lubiących odkrywać nieznane terytoria - często na własną rękę. Ponadto ceny tutaj są jeszcze niższe od tych na jakie moglibyśmy liczyć w miejscowości Kopaonik. Stara Płanina położona jest tuż przy granicy z Bułgarią i słynie z niezwykłych walorów krajobrazowych. Stanowić może prawdziwy raj nie tylko dla miłośników sportów zimowych, ale także i kochających długie, piesze, górskie wędrówki turystów.
  3. Tornik - miejscowość znajdująca się w górach Dynarskich w Serbii, w której miłośnicy wypadów na narty oraz sportów zimowych mogą liczyć nie tylko na doskonałe warunki narciarskie, ale także i świeże oraz czyste powietrze, przepyszne lokalne jedzenie oraz cudowne i niezapomniane widoki. Ponadto Tornik obfituje w szereg atrakcji turystycznych, a do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy park rozrywki oraz mini golf i wyciąg narciarski.

  Najlepszym pomysłem będzie kupno sprzętu już na miejscu, w jednym z licznie rozlokowanych sklepów InterSport.

  Serbia to doskonałe miejsce do spędzenia zarówno zimowego jak i letniego wypoczynku - w pojedynkę jak i z całą rodziną, który wcale nie odbiega od innych o wiele droższych krajów zachodnich pod względem standardów - przy nawet dwukrotnie niższej cenie. Oprócz Serbii godnymi polecenia jako kierunek zarówno wakacyjny jak i do spędzenia zimowego wypoczynku są też pozostałe bałkańskie kraje takie jak na przykład Bułgaria, Macedonia oraz Czarnogóra.

  Czytaj dalej →
Nie utworzono artykułów
Unable to load tooltip content.