Strumień wiadomości
Aplikacje

Grupy (0)
Brak jeszcze grup

Artykuły

 • Ubezpieczenie dla narciarza - co musisz o nim wiedzieć?

  Jazda na nartach jest bardzo lubianą zimową aktywnością, lecz jest to sport, który wiąże się ze sporym ryzykiem doznania uszczerbku na zdrowiu. Z tego względu przed wyjazdem w góry, warto wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Dzięki temu można uniknąć kosztów związanych z ewentualnym transportem czy samym leczeniem, które poza granicami kraju mogą być naprawdę wysokie. Jak wybrać ubezpieczenie narciarskie?

  Podstawowe elementy polisy narciarskiej

  Trzy podstawowe aspekty, jakie powinno uwzględniać ubezpieczenie dla narciarzy, to zabezpieczenie na poczet następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia oraz OC. Pokrycie kosztów leczenia będzie bardzo ważne w przypadku zagranicznych wyjazdów na narty. Osoby, które są objęte krajowym ubezpieczeniem zdrowotnym mogą korzystać na terenie państw Unii Europejskiej z karty EKUZ, lecz to zapewnia jedynie podstawowe leczenie. Dodatkowa polisa będzie zatem bardzo istotna, zwłaszcza, że dzięki temu można liczyć na zwrot kosztów leczenia zarówno w państwowych, jak i prywatnych placówkach. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://www.polisanarciarska.pl/.

  Z kolei ubezpieczenie NNW będzie niezwykle przydatne w przypadku kontuzji, gdyż gwarantuje rekompensatę za uszczerbek na zdrowiu i po powrocie do kraju można liczyć na środki, dzięki którym można kontynuować leczenie czy rehabilitację. Przy polisie narciarskiej warto zwrócić też uwagę na taki element jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Na stoku zdarzają się różne sytuacje i czasem przy wypadku można samemu nie ucierpieć, lecz doprowadzić do szkody u innej osoby. W przypadku poważniejszych uszczerbków na zdrowiu poszkodowani mogą się domagać odszkodowania, a takie roszczenia mogą opiewać na naprawdę wysokie sumy, nawet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wykupując polisę narciarską dobrze jest zatem wybrać opcję z wysoką sumą OC, dzięki czemu takie ewentualne koszty pokryje ubezpieczyciel.

  Ratownictwo i transport oraz zabezpieczenie sprzętu

  Kluczowym aspektem w kontekście polisy narciarskiej powinno być również pokrycie kosztów akcji ratowniczych. W polskich górach można liczyć na darmową pomoc w tym zakresie, lecz w innych europejskich krajach to poszkodowani są obciążani opłatą za dotarcie służb medycznych do osoby, która ucierpiała na stoku. Może to być bardzo kosztowne, zwłaszcza jeśli konieczna będzie akcja z wykorzystaniem helikoptera.

  Warto uwzględnić też w polisie ewentualny transport medyczny do kraju. Osoby podróżujące ze swoim sprzętem powinny również zawrzeć w polisie ubezpieczenie takiego wyposażenia. Należy przy tym pamiętać, że narty są chronione polisą tylko, gdy sprzęt znajduje się pod opieką właściciela. Nie można liczyć zatem na rekompensatę, jeśli zostanie skradziony czy uszkodzony w momencie, w którym pozostawi się go bez opieki. Odszkodowanie będzie natomiast przyznane, jeśli narciarskie gadżety ucierpią w transporcie lub podczas wypadku na stoku. Tutaj dowiesz więcej o tym jakie ubezpieczenie na narty w Polsce wybrać (www.PolisaNarciarska.pl)

  Czytaj dalej →
 • Profesjonalny serwis nart - sprawdź, jakie czynności trzeba wykonać

  Szusowanie na stoku jest bez wątpienia bezpieczniejsze, ale też przyjemniejsze, kiedy narty są odpowiednio przygotowane do sezonu. Zanim więc poddasz się zimowemu szaleństwu, dokładnie sprawdź, w jakim stanie jest twój sprzęt narciarski. Z tego artykułu dowiesz się m.in., jakie czynności są niezbędne do wykonania, by utrzymać narty w dobrym stanie, a także jak ubrać się na stok, by zapewnić sobie ciepło i wygodę.

  Samodzielne przygotowanie nart – tak czy nie?

  W Internecie nie brakuje porad na temat przygotowania sprzętu narciarskiego we własnym zakresie. Nie jest to bardzo trudne, ale za to wymaga czasu, miejsca oraz odpowiedniego sprzętu. Imadła, pilniki, żelazko czy specjalne smary to koszt rzędu minimum kilkuset złotych. Osoba, która we własnym zakresie podejmuje się takich prac, musi wykazać się też wiedzą i umiejętnościami. Z tych m.in. powodów wygodniejszą opcją jest zlecenie przygotowania sprzętu profesjonalistom. Jakie prace są wykonywane w serwisie i jakie mają znaczenie dla naszego bezpieczeństwa i komfortu jazdy?

  Prawidłowe ustawienie wiązań

  Każdy serwisant powinien zająć się sprawdzeniem ustawienia wiązań nart. Ma to priorytetowe znaczenie dla bezpieczeństwa w trakcie jazdy, ponieważ źle ustawione wiązania znacznie zwiększają ryzyko kontuzji.  Siła wypięcia nart powinna zostać dopasowana indywidualnie do za. Pomoc w optymalnym dopasowaniu stanowią specjalne tabele ze wskazaniami, jaka siła wypięcia będzie odpowiednia w zależności od wagi, umiejętności oraz ogólnej sprawności narciarza. To ważne, ponieważ zbyt niska skala wypięcia może doprowadzić w trakcie jazdy do zgubienia narty. Jeśli natomiast wskaźnik wypięcia będzie zbyt wysoki, narta nie wypnie się podczas upadku, co grozi poważną kontuzją. Nie należy brać w tych obliczeniach pod uwagę wewnętrznego rozmiaru buta, ale skorupy zewnętrznej, ponieważ ona jest istotna dla prawidłowości pomiaru.

  Tabela siły wypięcia wiązań narciarskich

  Ostrzenie nart

  W tej kwestii trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Częste ostrzenie krawędzi nart niszczy je i skraca ich żywotność. Pominięcie tej czynności z kolei może doprowadzić do zaokrąglenia krawędzi. Właśnie dlatego kwestię ostrzenia krawędzi swoich nart warto skonsultować z serwisantem, który prawidłowo oszacuje kondycję nart. W serwisach krawędzie są polerowane zarówno z boku, jak i od strony ślizgu. Dzięki ostrzeniu krawędzie nart pozostaną czyste i gładkie, co ułatwi manewrowanie nartami na stoku. Wszelkie nierówności na krawędziach pogorszą jakość jazdy. A im gorsze będą warunki na stoku, tym niedoskonałości będą bardziej odczuwalne.

  Kąt ostrzenia krawędzi nart

  Smarowanie nart krok po kroku

  Podstawowa zasada brzmi: narty należy smarować regularnie. Dobrej jakości, prawidłowo nałożony smar zapewni dobry ślizg na stoku. Parafina dodatkowo zapobiegnie wysuszeniu ślizgu. Dobrze przygotowane do jazdy narty to te, na które raz na kilka dni zostanie nałożony smar w postaci płynnej (na gorąco). Do nakładania smaru wykorzystuje się specjalne żelazko, dzięki któremu smar jest rozłożony równomiernie i wnika głęboko w strukturę ślizgu. Różne rodzaje smarów dostępnych w profesjonalnych serwisach pozwalają na ich odpowiednie dobranie do panujących w danym czasie warunków na stoku. Wczesną wiosną, kiedy śnieg jest mokry, nakłada się smar z dodatkiem fluoru, który ma właściwości odpychające wodę. Zimą komfort jazdy zapewni twardsza i dłużej utrzymująca się na ślizgach parafina. Częstość smarowania należy uzależnić od liczby zjazdów, warunków na stoku oraz techniki jazdy. Jeśli jest to jazda rekreacyjna, to wykonanie jednego ostrzenia krawędzi oraz smarowania nart zazwyczaj wystarcza na cały tygodniowy pobyt w górach.

  7 etapów smarowania nart na gorąco

  Jak przewozić narty?

  Deski najlepiej połączyć najpierw ski-rzepami, by nie przesuwały się względem siebie oraz zamknąć w bagażniku na dachu. Dzięki temu nie będą się obcierać czy obijać o inne przedmioty. W żadnym wypadku nie należy przewozić nart na dachu bez specjalnego zabezpieczenia. Brud i sól drogowa działają niestety niszcząco na sprzęt. Trzeba także pamiętać o tym, by sprawdzić przed pakowaniem, czy sprzęt jest suchy. Przewożenie mokrych nart w pokrowcu może doprowadzić do korozji krawędzi.

  Ciepła i wygodna odzież na stok

  Warunki na stoku często się zmieniają, dlatego trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Niezbędna jest specjalna odzież narciarska, która ochroni przed chłodem, wilgocią i podmuchami wiatru. Zawsze pierwszą warstwę powinna stanowić dobrze dopasowana do ciała bielizna termoaktywna. Zapewni ona odpowiednie ciepło i odprowadzi wilgoć na zewnątrz. Jako warstwa docieplająca sprawdzi się bluza lub polar. Na zewnątrz ochronę zapewni kurtka narciarska oraz spodnie narciarskie z wyższym stanem.  Kurtka narciarska dzięki specjalnej membranie skutecznie odprowadzi wilgoć oraz parę wodną i zapewni ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Zwieńczeniem stroju będą ciepłe rękawiczki, czapka, czy specjalne skarpety chroniące przed otarciami od butów narciarskich. Dla zachowania bezpieczeństwa niezbędny jest także kask narciarski oraz gogle narciarskie.

  Przykładowe stylizacje na narty można zobaczyć poniżej.

  Bezpieczeństwo i komfort na stoku

  Planujesz w najbliższym czasie wyjazd na narty? Jeszcze nie sprawdziłeś stanu swojego sprzętu? Koniecznie zajmij się nim teraz! Dzięki dobrze wykonanemu serwisowi narty zachowają właściwą przyczepność na stoku. A jeśli potrzebujesz uzupełnić garderobę o odzież narciarską lub szukasz stylowych dodatków do odzieży i akcesoriów do jazdy na narty, to zajrzyj na stronę: https://4f.com.pl/dyscypliny/narciarstwo/akcesoria/dyscyplina-narciarstwo.html

  Czytaj dalej →
 • Wszystko dla miłośników snowboardu

  Snowboard to sport, który już od wielu lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Zarówno dorośli, jak i młodzież chętnie sięgają po ten rodzaj sprzętu, stanowiącego ciekawą alternatywę względem tradycyjnych nart. Często zaczynają od wypożyczenia sprzętu, by zobaczyć, czy ten sport przypadnie im do gustu, a dopiero w następnej kolejności sami kupują swoje wyposażenie. Jeśli jesteś na tym ostatnim etapie, na pewno przyda ci się kilka informacji.

  Deska snowboardowa - na co zwrócić uwagę?

  Aby cieszyć się zjazdami, należy przede wszystkim skupić się na wyborze odpowiedniej deski snowboardowej. W końcu to ona sprawia, że można szusować po stoku, czując przyjemny dreszczyk adrenaliny. To także fajne uczucie, kiedy można pokazać się z designerskim modelem… ale nie jego wygląd powinien stać na pierwszym miejscu.

  Wybór musi być podyktowany przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem jazdy. Deska powinna być wykonana z dobrego gatunkowo materiału, takiego jak lekkie, ale silne i wytrzymałe drewno, z którego zbudowane są deski, oferowane przez sklep Burton. Dzięki temu, a także za sprawą równolegle ułożonych włókien w dwóch strefach, zapewnione jest odpowiednie trzymanie krawędzi. Deski gwarantują najlepszą jakość wykonania, a co za tym idzie - wytrzymałość podczas jazdy, nawet tej najbardziej agresywnej.

  Decydując się na kupno deski snowboardowej, warto również skupić się na tym, aby miała ona odpowiedni profil wykonania, dopasowany do preferowanego stylu jazdy. W sklepie Burton dostępne są różnorodne modele, oparte o takie profile jak Camber, Flat top czy autorski Flying V. W szczególności ten ostatni zasługuje sobie na uwagę, gdyż łączy wygięcia typu rocket z umiejscowionymi pod wiązaniami profilami typu camber, które delikatnie unoszą deskę. Takie unikatowe połączenie poprawia kontrolę krawędzi i dynamikę jazdy.

  Wiązania - bez nich nie ma jazdy

  Wiązania snowboardowe to kolejny element, który jest niezbędny dla uprawiania tego sportu. Powinny, podobnie jak sama deska, odznaczać się przede wszystkim wygodą użytkowania i bezpieczeństwem, opartym przede wszystkim na dobrym trzymaniu.

  Wiązania snowboardowe Burton to rozwiązanie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych: https://snowboard.distrikt.pl/wiazania-snowboardowe-burton. Opierają się o mocowanie z pomocą dwóch śrub i szyny biegnącej w rdzeniu deski, czyli o system EST. Dzięki temu istnieje możliwość płynnej regulacji kątów i rozstawu, bez konieczności wcześniejszego usztywniania deski. Producent oferuje swoje wiązania w wersji twardej, średniej i miękkiej, co pozwala na ich optymalny dobór pod kątem preferowanego stylu jazdy. Dzięki temu każdy znajdzie takie, które będą najbardziej mu odpowiadały, zarówno pod względem jakości wykonania, nowoczesnych technologii, jak również funkcjonowania. Co więcej, odznaczają się one nowoczesnym designem, więc łącząc je z fantastycznymi deskami tego producenta, można uzyskać zestaw, który wzbudzi zazdrość na stoku.

  Czytaj dalej →
 • Wyjazd na narty do Włoch? Skuś się na Polish Days w Val di Sole

  Planujesz wyjazd na narty do Włoch? Odkryj wyjątkowe wyjazdy narciarskie i snowboardowe ze skipassem i nauką jazdy w cenie Winter Event. Postaw na zimowe szaleństwo w słonecznym Val di Sole i baw się do białego rana podczas Polish Days - największego festiwalu dla polskich turystów w Italii.

  Wyjazdy na narty do Włoch

  Winter Event to zgrany zespół amatorów sportów zimowych organizujący unikalne wyjazdy narciarskie do Włoch. Turnusy z zakwaterowaniem, wyżywieniem, przejazdem Polska-Włochy-Polska, ubezpieczeniem sportowym i skipassem w cenie są profilowane. Biuro podróży ABC Holidays, które zajmuje się ich sprzedażą, oferuje zarówno wyjazdy dostosowane do potrzeb i wymagań rodzin z dziećmi (Family), jak i ferie zimowe dla studentów (Student) oraz turnusy dla osób pragnących wyszaleć się nie tylko w ciągu dnia na stoku, ale i nocą, po zmroku (Festival). Niektóre wyjazdy zimowe proponowane przez Winter Event w sezonie zima 2019/2020 spełnią oczekiwania wszystkich wymienionych grup.

  Winter Event proponuje amatorom białego szaleństwa niezapomniane wyjazdy na narty i snowboard do Włoch. Organizator zaprasza do najbardziej znanych kurortów zimowych Italii, takich jak między innymi:

  Wliczone w cenę wszystkich wyjazdów od Winter Event SkiPassy uprawniają do korzystania z większości nowoczesnych wyciągów krzesełkowych i gondoli na obszarze rekomendowanych lokalizacji. W kurortach można znaleźć kilkaset długich i szerokich, dobrze przygotowanych tras narciarskich i snowboardowych o różnym stopniu trudności, a także bogate zaplecze gastronomiczne, handlowe i sportowe oraz pełną gamę usług rekreacyjno-rozrywkowych.

  Polish Days w Val di Sole

  Jedną z ciekawszych propozycji Winter Event na sezon zima 2019/2020 jest wyjazd narciarski do Włoch z programem Polish Days Val di Sole. Marcowy turnus festiwalowy pod koniec sezonu zimowego obfituje w słoneczne koncerty pod chmurką z udziałem największych gwiazd polskiej estrady oraz szalone imprezy klubowe do białego rana. W ramach wyjazdu na Polish Days w Val di Sole klienci ABC Holidays otrzymują opaski uprawniające do uczestnictwa we wszystkich organizowanych w tym okresie imprezach oraz zniżki na napoje bezalkoholowe i wyskokowe w tutejszych barach. Festiwal Polish Days w Val di Sole to wydarzenie, którego nie może przegapić żaden amator zimowego i nocnego szaleństwa!

  Wyjazdy Polish Days w Val di Sole z Winter Event można z czystym sumieniem polecić studentom, grupom znajomych, singlom i parom – z doświadczenia ABC Holidays wynika, że wyjazdy te świetnie integrują ludzi i stanowią początki przyjaźni na całe życie. Turnusy Polish Days są też odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Komfortowo wyposażone apartamenty przy samych stokach narciarskich, w jakich kwaterowani są ich uczestnicy, mieszczą się w rodzinnych obiektach noclegowych z bawialniami i wyposażeniem dedykowanym dzieciom i ich rodzicom. Wszyscy turyści wyjeżdżający z Winter Event (również w innych terminach) mogą brać udział w bezpłatnych lekcjach jazdy z instruktorami, które pozwolą im doskonalić techniki narciarskie lub snowboardowe – na takich wyjazdach narciarskich nie ma czasu na nudę!

  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Winter Event – tanie wyjazdy na narty do Włoch ze skipassem i wybrania turnusu z atrakcjami Polish Days w Val di Sole!

  Czytaj dalej →
 • Grupowe wyjazdy na narty i snowboard — czy warto?

  Grupowe wyjazdy na narty i snowboard są ciekawym sposobem na udany urlop czy integrację. Wspólna aktywność zbliża i daje okazję do lepszego poznania towarzyszy, a jednocześnie bawi i pozwala odpocząć od codziennych obowiązków. Jak zorganizować taki wyjazd i gdzie warto pojechać?

  Grupowy wyjazd na narty i snowboard — świetny pomysł na integrację lub zabawę ze znajomymi

  Zbiorowa wycieczka na narty i snowboard jest doskonałym sposobem na integrację i odpoczynek w gronie znajomych. Górskie widoki, świeże powietrze i atrakcyjna aktywność fizyczna zapewniają niezapomniane przeżycia. To świetny pomysł dla zorganizowanych grup — studentów, współpracowników czy przyjaciół, którzy szukają miłej odskoczni od codzienności.

  Narty i snowboard są idealnym wyborem dla osób aktywnych, miłośników adrenaliny i niebanalnej rozrywki. Wspólne szusowanie po stokach, spacery po górach i zabawa w hotelach pozwalają miło spędzić czas w większym gronie. Właśnie dlatego firmowe, rodzinne i studenckie wyjazdy narciarskie i snowboardowe cieszą się taką popularnością.

  Zbiorowa wycieczka na narty i snowboard — gdzie warto pojechać

  Kiedy myślimy o miejscu na wyjazd na narty czy snowboard, pierwszym skojarzeniem są oczywiście Alpy. To najwyższe pasmo górskie Europy zajmuje 220 tysięcy km kwadratowych i przebiega od przełęczy Bocchetta di Altare we Włoszech aż do doliny Dunaju w Austrii. Obejmuje więc duży, ciekawy geograficznie i zróżnicowany kulturowo obszar.

  Alpy są idealnym miejsce na zbiorowy wyjazd narciarski czy snowboardowy ze względu na długi sezon zimowy i idealne warunki do szaleństw na śniegu. Oferują również najbardziej rozbudowaną w Europie infrastrukturę do uprawiania tych sportów. Liczne hotele i kurorty kuszą świetnymi warunkami i atrakcyjnymi cenami — znajdziemy tu noclegi na każdą kieszeń.

  W Alpach mieszczą się również liczne ośrodki SPA, które oferują ciekawe urozmaicenie firmowych czy studenckich wycieczek na narty i snowboard. Gorące źródła, jacuzzi czy pielęgnacyjne zabiegi to przyjemne atrakcje, które pomagają się zrelaksować.

  Grupowy wyjazd na narty i snowboard do Austrii, Włoch, Francji czy Szwajcarii to nie tylko możliwość podziwiania przepięknych górskich widoków i uprawiania białego szaleństwa. To również wspaniała okazja do poznania lokalnej kultury i kuchni.

  Jeśli myślimy o grupowym wyjeździe narciarskim i snowboardowym, Alpy Włoskie, Francuskie, Szwajcarskie czy Austriackie będą wyborem trafionym w dziesiątkę.

  Zorganizowane wyjazdy narciarskie i ich największe zalety

  Organizacja grupowego wyjazdu w Alpy to spore wyzwanie. Liczniejsze grupy mogą mieć problem z rezerwacją tylu miejsc noclegowych w jednym hotelu. Problem sprawia także kwestia dojazdu na miejsce, szczególnie kiedy planujemy zabranie swojego sprzętu.

  Ustalenie planu wycieczki, zapewnienie wszystkim ciekawych atrakcji i dogadanie wszystkich detali może przyprawić o ból głowy. Dobrym pomysłem jest więc skorzystanie ze zorganizowanego wyjazdu na narty i snowboard. Doświadczony touroperator, taki jak SNOWEE, zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z transportem, zakwaterowaniem i zapewnieniem atrakcji. Biuro podróży oferuje również ubezpieczenie, a to może być szczególnie przydatne, bo wypadki na stoku zdarzają się nawet najlepszym.

  Zorganizowana wycieczka grupowa w Alpy to gwarancja, że trafimy do wysokiej klasy hotelu zlokalizowanego w pobliżu baz narciarskich. Skorzystać można przy tym z oferty z wyżywieniem lub bez, aby zapewnić sobie pełen komfort.

  Biura podróży, które od lat współpracują z hotelami, operatorami wyciągów czy wypożyczalniami sprzętu, często oferują atrakcyjne zniżki. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy, które musielibyśmy wydać, jadąc na własną rękę.

  Dodatkowo w planach takiej grupowej wycieczki uwzględnić można od razu kurs jazdy na nartach czy desce snowboardowej. Szkolenia dostosowane są do osób o różnym poziomie umiejętności, więc zarówno totalni amatorzy, jak i zapaleni entuzjaści białego szaleństwa będą się świetnie bawić.

  Zorganizowane wyjazdy grupowe na narty i snowboard to również liczne atrakcje poza stokami. Biura podróży pomagają zorganizować dodatkowe imprezy integracyjne czy studenckie, które urozmaicą pobyt, pozwolą się lepiej poznać i do siebie zbliżyć. To idealne wyjście dla dużych grup, które chcą w pełni wykorzystać czas na wyjeździe.

  O czym warto pamiętać, wybierając się na narty i snowboard w Alpy

  Wybierając się na wyjazd w Alpy, nawet ten zorganizowany przez biuro podróży, warto pamiętać o kilku kwestiach.

  Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią odzież. Temperatury w Alpach mogą sięgać od 15 stopni Celsjusza w dzień do -20 w nocy, dlatego warto przygotować się zarówno na cieplejsze, jak i chłodniejsze chwile. Przyda się więc termiczna bielizna, solidna kurtka narciarska i porządne buty, a także lżejsza odzież na dni słoneczne.

  Jeśli mamy własny sprzęt narciarski — narty, deskę, buty, kijki itp. — możemy je zabrać, ale dobrą opcją są wypożyczalnie, które znajdziemy praktycznie na każdym stoku. Jeśli wybieramy się na zorganizowaną wycieczkę grupową do Włoch, Francji, Szwajcarii czy Austrii, warto dowiedzieć się w biurze podróży, jakie są możliwości przewiezienia własnego sprzętu lub wypożyczenia go na miejscu.

  Korzystając z oferty zorganizowanych wyjazdów narciarskich i snowboardowych, warto też zasięgnąć informacji, czy na miejscu będziemy mieli dostęp do kuchni. Jeśli wybieramy opcję z wyżywieniem, to pół biedy, ale jeśli planujemy posiłki we własnym zakresie, warto wiedzieć, jaki sprzęt będzie dostępny na miejscu.

  Oczywiście na wyjazd narciarski do Włoch, Austrii czy Francji nie potrzebujemy wizy ani paszportu, ponieważ kraje te należą do Unii Europejskiej. Szwajcaria nie jest krajem członkowskim, ale należy do Strefy Shengen, więc na jej terytorium też wjedziemy bez problemów. Udając się w Alpy, warto jednak zabrać ze sobą dokument tożsamości, np. dowód osobisty oraz, jeśli mamy, EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego).

  Wyjazd grupowy w Alpy to idealny pomysł na aktywne i pełne atrakcji spędzenie czasu ze znajomymi. Studencka czy firmowa wyprawa na narty i snowboard to również świetny sposób na integrację i zżycie się z towarzystwem. Szeroka oferta zorganizowanych wyjazdów narciarskich pozwala wybrać lokalizację, hotel i dodatkowe atrakcje, które zadowolą wszystkich uczestników.

  Czytaj dalej →
Nie utworzono artykułów
Unable to load tooltip content.